Infostart.hu
eur:
386.63
usd:
331.96
bux:
120110.11
2026. január 14. szerda Bódog

Putyin Proditól segítséget kért, Berlusconival vacsorázott

A Ferenc pápával és Giorgio Napolitano államfővel való tárgyalása után Vlagyimir Putyin orosz elnök két volt olasz kormányfővel is találkozott hétfő esti római látogatásán.

A tervezettnél hosszabbra nyúlt Romano Prodinak és Vlagyimir Putyinnak a hivatalos programban magánbeszélgetésként feltüntetett találkozója. Putyin hosszabban tanácskozott Prodival, mint a pápával vagy az olasz államfővel.

Prodi volt közgazdász-kormányfő, az Európai Bizottság volt elnöke az Ansa olasz hírügynökségnek elmondta, hogy Putyin segítséget kért tőle a G8-as csoportnak a fekete-tengeri Szocsiban jövő júniusban tartandó csúcstalálkozójához.

"Putyin azt kérte, dolgozzak együtt a csúcsot előkészítő orosz szakértőkkel, s én igent mondtam" - nyilatkozott Prodi. Hozzátette: a találkozó egyik témája a bevándorlás lesz, amely Oroszország, Olaszország és Európa számára is fontos probléma.

Putyin Prodival, aki 2008-tól az Afrikai Unió és az ENSZ békefenntartó paneljének az elnöke, a Száhel-övezetről is egyeztetett. Az orosz elnök azt mondta, hogy a térségben Oroszország kiemelt szerepet kíván vállalni.

Szó volt Ukrajnáról is. Prodi elmondta, arra figyelmeztette Putyint, hogy Ukrajna nem lehet konfliktus tárgya. "Azt hangoztattam, hogy hosszú távon kell gondolkodni, az Európai Uniónak szüksége van Oroszországra, de ez fordítva is igaz" - fogalmazott Prodi.

Vlagyimir Putyin régi barátjának, Silvio Berlusconinak a római rezidenciáján fejezte be az estét. Berlusconi újságíróknak elmondta, hogy olasz nemzeti színű fogásokkal várta az orosz elnököt. Hozzátette, hogy élete egyik legnehezebb pillanatában fogadja Putyint, két nappal azelőtt, hogy a római felsőház szerdán a parlamentből való kizárásáról szavaz.

Putyin Rómából Triesztbe utazik tovább, ahol kedden Enrico Letta miniszterelnökkel együtt részt vesz az északolasz városba szervezett olasz-orosz gazdasági csúcson. Olaszország Moszkva második európai kereskedelmi partnere Németország mögött.

Az olasz sajtó szerint Putyin római látogatása a szentet és a profánt is érintette a Ferenc pápánál tett vatikáni látogatástól a Berlusconival töltött estéig. A hírügynökségek fejedelemhez méltó látogatásról írtak az orosz elnököt és az őt kísérő népes miniszteri-üzleti delegációt szállító, ötven gépkocsiból álló konvoj miatt, amely nem kis feltűnést keltett Róma utcáin.

Címlapról ajánljuk
Bóka János: a kormány és a Patrióták célja az EU megváltoztatása

Bóka János: a kormány és a Patrióták célja az EU megváltoztatása

A magyar uniós forrásokhoz való hozzáférésről szóló tárgyalások gyakorlatilag befagytak, mivel az Európai Bizottság a magyar választásokig ezekben a kérdésekben nem kíván döntést hozni – mondta Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában. Beszélt Brüsszel az orosz–ukrán konfliktusban elfoglalt pozíciójáról, de jure és de facto hadviselésről, miként a Mercosur-megállapodással és a Beneš-dekrétumokkal kapcsolatos magyar álláspontról is.

Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Az Európát és Magyarországot jelenleg érintő havas, hideg időjárást nem rendkívüli esemény okozza, hanem több, egymással összefüggő légköri folyamat együttállása – hangsúlyozta az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója az InfoRádióban. Kovács Erik szerint az átmeneti, enyhébb, ködös napok után erőteljes, szibériai hideg levegő érkezik ismét, éjszakai és nappali fagyokkal.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Elszállt a Mol, soha nem látott szinteken az ezüst

Elszállt a Mol, soha nem látott szinteken az ezüst

Tegnap esést láthattunk Amerikában, ezt követően azonban már Ázsiában az emelkedésé a főszerep ma reggel, illetve az európai tőzsdék is felfelé vehetik az irányt. A nemesfém piacon továbbra is dőlnek a történelmi csúcsok: az arany és az ezüst is soha nem látott magasságokba emelkedett. Piacmozgató gazdasági események szempontjából a délutáni amerikai inflációs adatok hozhatnak izgalmakat, emellett érdemes lesz figyelni Donald Trump elnök Iránnal kapcsolatos potenciális bejelentéseit, ugyanis rendkívül feszült a helyzet. Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×