Infostart.hu
eur:
362.08
usd:
313.52
bux:
148085.97
2026. augusztus 6. csütörtök Berta, Bettina

Szíria - Az állami tv szerint vegyi anyagokat találtak a felkelők alagútjában

A szíriai állami televízió szombati híradása szerint kormánykatonák vegyi anyagokat találtak előző nap egy felkelők által használt alagútban Damaszkusz Dzsobár nevű külső kerületében, és egyes katonák fulladozni kezdtek.

"A hadsereg hősei bementek a terroristák alagútjaiba, és vegyi anyagokat láttak ott" - idézett a tv egy "hírforrást". A tudósítás szerint "mentőautók érkeztek Dzsobárba, hogy segítsenek a fulladozóknak". A televízió hozzátette: egy katonai egység arra készül, hogy megostromolja a negyedet, ahol lázadók harcolnak Bassár el-Aszad elnök erői ellen.

Ellenzéki aktivisták Aszad erőit vádolják azzal, hogy szerdán, hajnal előtt ideggáztámadást intéztek Dzsobár és a főváros más külső negyedei ellen, százakat ölve meg.

Címlapról ajánljuk
Baranya Sándor: ami száz éve a folyószabályozás célja volt, az ma már az egyik legnagyobb probléma

Baranya Sándor: ami száz éve a folyószabályozás célja volt, az ma már az egyik legnagyobb probléma

A folyók rekordalacsony vízállásához nemcsak a csapadékszegény időjárás, de az emberi beavatkozás a folyószabályozás is hozzájárult. A Budapesti Műszaki Egyetem azt vizsgálja, milyen beavatkozással lehetne enyhíteni ezek hatását – erről Baranya Sándor tanszékvezető beszélt az InfoRádióban.

Gerendai Károly az Arénában: lesz Sziget hőségben is, saját áramgenerátorokkal készültünk

A fejlesztések miatt a szélsőséges körülmények sem lehetetlenítik el a Sziget Fesztivált – hangsúlyozta az InfoRádió Aréna című műsorában Gerendai Károly főszervező. Hozzátette: le tudnak válni a központi elektromos hálózatról. A Szigetet jövő héten, augusztus 11–15 között rendezik, amikorra elvileg már enyhül az óriási hőség.
inforadio
ARÉNA
2026.08.06. csütörtök, 18:00
Aszódi Attila
a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának dékánja
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×