Infostart.hu
eur:
386.48
usd:
332.12
bux:
120651.59
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

Visszafordítják a gázt Ukrajnába

Megerősítették az ukrán energetikai minisztériumban, hogy a Magyarországba érkező orosz gázszállítmány visszafordításával oldják meg a németországi import fogadását - írja az ukrán Kommerszant-Ukrajina című lap. Korábban ezt a módszert valószínűsítette a Gazprom vezetője is.

Az orosz gázvállalat olcsóbban adja Németországnak a fűtőanyagot, mint Ukrajnának. Ezért Ukrajna inkább a német RWE társaságtól veszi meg az orosz földgázt, amit azonban az ukrán cikk szerint nem kerülő úton szállítanak vissza, hanem az egyébként Ukrajnán keresztül Magyarországra érkező mennyiség egy részét fordítják vissza a határ magyar oldalán. Tehát a gáz nem járja végig a vezetékrendszert Németországtól Ukrajnáig, hanem csak egy rövid szakaszt az ukrán-magyar határ közelében. Az így visszafordított mennyiség idén meghaladhatja a 4 milliárd köbmétert.

Az első ilyen szállítmány fogadását az ukrán kormányfő jelentette be, múlt heti, budapesti látogatásán.

Címlapról ajánljuk
Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

„Alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államok és Dánia között Grönland jövőjéről, de folytatódnak a tárgyalások a vita rendezése érdekében – jelentette ki Lars Lokke Rasmussen dán külügyminiszter Washingtonban szerdán éjjel, miután Grönland külügyminiszterének oldalán tárgyalt J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel. Az Egyesült Államoknak továbbra is célja a Grönland felletti ellenőrzés megszerzése – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök a tárgyalások után.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Szakadatlan a feszültség a Közel-Keleten. Sajtóhírek szerint Donald Trump több opciót is mérlegelhet egy Irán elleni esetleges katonai beavatkozás kapcsán, miközben a teheráni rezsim brutálisan lép fel az országszerte zajló tüntetésekkel szemben. A német hatóságok arra figyelmeztetik a légitársaságokat, hogy kerüljék el az iráni légteret, a brit kormány pedig ideiglenesen bezáratta teheráni nagykövetségét a Politico értesülései szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×