Infostart.hu
eur:
382.01
usd:
325.1
bux:
125197.21
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Az orosz külügyminisztérium is elítélte a NATO-légicsapásokat

Az orosz külügyminisztérium komolyan kételkedik a nemzetközi katonai szövetség állításaiban, hogy a NATO-légicsapásoknak nem célpontja Moammer Kadhafi líbiai vezető és családja.

Vasárnap kiadott közleményében Moszkva aránytalannak minősítette az erő alkalmazását, ami "pusztító következményekkel és ártatlan emberek halálával jár". Álláspontja szerint a szövetségesek átlépték a Biztonsági Tanács Líbiáról szóló, 1973-as számú határozatát, amelyben semmilyen módon nem esik szó a líbiai vezetés leváltásáról.

A NATO egyik légicsapásában szombat éjjel Tripoliban életét vesztette Moammer Kadhafi egyik fia és három unokája, de a líbiai vezető túlélte a támadást - közölte Músza Ibráhim, a líbiai kormány szóvivője. A NATO megerősítette, hogy légicsapásokat mértek Tripolira, de tagadta, hogy Kadhafi és családja volt a célpont.

Az orosz külügyminisztérium a líbiai válság ügyében hozott nemzetközi döntések szigorú tiszteletben tartására - azonnali tűzszünetre és a politikai rendezésről előfeltételek nélküli tárgyalások megkezdésére - szólított fel.

A vétójoggal rendelkező Moszkva tartózkodott az 1973-as számú határozat megszavazásakor, lehetővé téve ezáltal annak elfogadását és a nemzetközi katonai szövetség líbiai beavatkozását. Azóta Oroszország többször is azzal vádolta a nyugati országokat, hogy megsértették a határozat betűjét és szellemét is.

Címlapról ajánljuk
Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Az elmúlt hetek világpolitikai történései is azt mutatják, hogy új világrend alakul – mondta az InfoRádióban Orbán Balázs. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint ebben az átmeneti időszakban Magyarország jó lapokat vett fel, együttműködik Oroszországgal, Kínával és az Egyesült Államokkal is. Ez a stratégia pedig olyan gazdasági lehetőségeket nyitott meg az ország előtt, amik korábban fel sem merülhettek, ennek köszönhető például a MOL tulajdonszerzése a szerbiai olajvállalatban – hangsúlyozta.

Dán kormányfő az EU-csúcson: Grönland ügyében nyitottak vagyunk az együttműködésre az Egyesült Államokkal

Dánia és Grönland nyitott az együttműködésre az Egyesült Államokkal az 1951-es védelmi megállapodásuk továbbfejlesztése érdekében – jelentette ki Mette Frederiksen dán miniszterelnök Brüsszelben az EU-csúcson csütörtökön késő este.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugrottak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés volt látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódott az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×