Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Legkevesebb száz áldozata van a tájfunnak a Fülöp-szigeteken

Több mint száz ember életét követelte a Fülöp-szigetek legnagyobb és legnépesebb szigetén, Luzonon átsöprő tájfun. A kormány katasztrófa sújtotta övezetnek nyilvánította Manilát és 25 tartományt.

A trópusi vihar, amelynek a Ketsana nevet adták, tegnap hajnalban 100 kilométer/órás széllökésekkel érkezett, és 12 óra leforgása alatt 424 milliméter csapadék hullott le a Fülöp-szigetek fővárosára, Manilára, több, mint az egész szeptemberre vonatkozó 392 milliméteres átlag.

Az esőzés által előidézett áradásokban és földcsuszamlásokban 83 ember halt meg, további 23-at eltűntként tartanak nyilván. Több mint 59 ezer embert ideiglenes szállásra költöztettek. A főváros jelentős része még mindig víz alatt áll, de már elkezdődött az apadás. A Fülöp-szigeteken évente általában mintegy húsz tájfun halad át.

Címlapról ajánljuk
Ha halálra is ítélik, akár egy év múlva szabadulhat is a puccsista dél-koreai exelnök

Ha halálra is ítélik, akár egy év múlva szabadulhat is a puccsista dél-koreai exelnök

2024-ben próbált hadiállapotot bevezetni, de az alkotmányos reflexek működtek, sőt egy előre hozott választáson Jun Szogjol minden hatalmát elvesztette, így elsőre szigorúnak látszó ítélet vár rá. Három rettenetes út állhat előtte, de csak európai szemmel, a dél-koreai történelem ugyanis más mintázatokat mutat. Nagy Angelina, a Magyar Külügyi Intézet kutatója az InfoRádióban magyarázta el a részleteket.

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×