Infostart.hu
eur:
386.55
usd:
331.62
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog

Egyre népesebb a világtól elvonultan élő közösség

Az Egyesült Államokban csaknem megkétszereződött az amis közösség lélekszáma az elmúlt 16 évben.

A modern világtól elvonulva, áram és kommunikációs eszközök nélkül élő anabaptista protestánsok eredetileg Pennsylvaniában, Ohióban és Indianában telepedtek le, de ma már 28 amerikai államban, valamint a kanadai Ontarióban is élnek.

A washingtoni Elisabeth Town College tanulmánya alapján jelenleg 231 ezer tagja van az amis közösségnek, szemben az 1992-es 125 ezerrel.

Az elemzés szerzője szerint a lélekszám növekedése részben a családi modellnek köszönhető; egy családnak átlagosan 5 gyermeke van, a fiatalok 80 százaléka pedig amis marad, annak ellenére, hogy 18 éves korukban lehetőségük lenne elhagyni a közösséget.

Címlapról ajánljuk
A Nemzeti Választási Iroda elnöke ígéri, nem lesz csúszás, fennakadás április 12-én
Felkészülés 2026

A Nemzeti Választási Iroda elnöke ígéri, nem lesz csúszás, fennakadás április 12-én

Teljes egészében felhő alapú infrastruktúrára épül a valasztas.hu honlap, amely így nagy terhelés esetén is garantálja a stabil és megbízható működést – mondta az InfoRádióban Nagy Attila. Az NVI elnöke arra is kitért, hogy az elmúlt években kiiktatták a rendszerből azokat az elemeket, amelyek a korábbi választások során a szavazókörök zárásának a csúszásához vezettek vagy lassították a szavazatszámlálást.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×