Infostart.hu
eur:
357.57
usd:
313.6
bux:
142140.68
2026. július 13. hétfő Jenő

Kiadták a leghatalmasabb kolumbiai drogbárót

Kiadták az Egyesült Államoknak a brazil hatóságok az egyik leghatalmasabb kolumbiai drogbárót.

A 44 éves Juan Carlos Ramírez Abadíát csaknem 500 tonna kokain Amerikába csempészésével, valamint több száz gyilkosság elkövetésével vádolják. Áldozatai között rendőrök és informátorok is vannak.

Az amerikai kábítószer-ellenes ügynökség által leginkább keresett kolumbiai drogbáró vagyonát legkevesebb 1,8 milliárd dollárra becsülik.

A brazil igazságügyi minisztérium illetékese közölte: a bunözot múlt éjjel vitték át az ország középső részén lévő börtönéből az amazonasi dzsungelben fekvő egyik városba, ahol átadták az amerikai hatóságoknak. A drogbárót tavaly augusztusban, egy nagyszabású razzia során fogták el Sao Paulo egyik luxusnegyedében.

Címlapról ajánljuk
A forintot Trump szavai sem mentették meg: elszállt a magyar deviza ereje

A forintot Trump szavai sem mentették meg: elszállt a magyar deviza ereje

A közel-keleti konfliktus kiújulása és a Hormuzi-szoros lezárása nyomán hétfő hajnalban megugrott az olajár, a Brent hordónkénti ára ismét 80 dollár közelébe szökött fel. A befektetők a biztonságosabb dollár felé fordultak, ami a kockázatosabb devizákat, köztük a forintot is nyomás alá helyezte. Délelőtt ugyan erőre talált a forint, és korrigálni kezdte a veszteségeket, de délután szép lassan ismét elkezdett visszagyengülni a magyar deviza. A piaci figyelmet a hét során az amerikai inflációs adatok és a közel-keleti fejlemények irányíthatják. Itthon fontosak lehetnek a Magyar Péter vezette kormány gazdaságpolitikai intézkedései is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×