Infostart.hu
eur:
355
usd:
312.61
bux:
139635.72
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Halálos vizsgdrukk: proteininjekció a felvételi előtt

A kínai szülőknek különféle módszereik vannak arra, hogy gyerekeiket bejuttassák a legjobb egyetemekre: sokan orvosokat vesztegetnek meg, hogy teljesítményfokozó szereket írjanak fel a fiataloknak.

Diákok milliói kezdték meg csütörtökön az egyetemi felvételiket Kínában, szüleik pedig mindent megtettek azért, hogy csemetéiket a legjobb formába hozzák a kétnapos megmérettetésre.

Idén a legnagyobb "sláger" a Ritalin nevű, a figyelemhiányos, hiperaktív zavarokkal küzdő gyerekek kezelésére használt gyógyszer. A szülők megvesztegetni is képesek az orvosokat azért, hogy felírják gyerekeik számára a készítményt.

A múlt hónapban a szakértők arra kérték a családokat, hagyjanak fel gyermekeik immunrendszerének proteininjekciókkal való feljavításával a vizsgák előtt. Szecsuán tartományban a szülők egyes kórházakba is beutaltatták a fiatalokat, hogy néhány órát oxigénsátorban tölthessenek.

Az egykék sorsa a legnehezebb

Idén rekordszámú, körülbelül tízmillió diák verseng az 5,7 milliónyi főiskolai és egyetemi helyért. Csak töredékük jut be olyan csúcsintézményekbe, mint a Csinghua, a pekingi vagy a Fudan egyetem.

A trendek szerint egyre többeknek van lehetőségük bekerülni a felsőoktatásba, a legnehezebb dolguk mégis az egyke fiataloknak van: hatalmas nyomás nehezedik rájuk, hiszen családjuk tőlük reméli a jövőbeli boldogulást.

A felvételik idején a Konfuciusz tiszteletére emelt templomokban a szülők füstölőket gyújtanak, és gyermekeik sikeréért imádkoznak.

A mentők is készen állnak a vizsgák helyszínén, hogy azonnal elláthassák azokat a fiatalokat, akik rosszul lesznek vagy elájulnak a megpróbáltatások során.

Csütörtök éjszaka este 10-től reggel hatig felfüggesztik a munkát az építkezéséken, hogy a vizsgázók nyugodtan pihenhessenek. Ilyenkor megváltoztatják a nagy zajjal közlekedő repülőgépek útirányát is, a sofőröket pedig, akik éjszaka dudálnak, megbírságolhatják.

Tragédiák történnek

A kínai sajtó évek óta kritizálja az óriási versenyt, amely miatt a gyógyszertárak különböző csodaszereket árulnak a gyerekeik teljesítményét fokozni kívánó szülőknek.

Ebben az időszakban nem ritkák a tragédiák sem. Két héttel ezelőtt egy diák bevett egy doboz altatót és öngyilkos lett, mert nem bírta a rá nehezedő nyomást.

Címlapról ajánljuk
Gyulai Miklós: ha vannak ellenem bizonyítékok, akkor álljanak elő velük

Gyulai Miklós: ha vannak ellenem bizonyítékok, akkor álljanak elő velük

Hőzöngés és lázongás kezdődött a Magyar Atlétikai Szövetségen belül a párizsi olimpia után, és ezt főleg olyanok szították, akik korábban semmilyen problémát nem jeleztek, sőt élvezték a biztosított lehetőségeket – mondta a sportvezető, aki szeptember 1-jével távozik posztjáról. Úgy véli, a magyar atlétikában dolgozók a jelentős mennyiségű anyagi forrás birtokában elkényelmesedtek az elmúlt években. Kitért az őt ért támadásokra és arra is, mi lesz a sorsa a Gyulai Memorialnak, valamint a budapesti atlétikai világdöntőnek.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
Fordulat az irodapiacon: olyasmivel állunk szemben, amire kevesen számítottak

Fordulat az irodapiacon: olyasmivel állunk szemben, amire kevesen számítottak

A közép-európai irodapiacon történelmi mélypontra esett az új fejlesztések volumene: 2025-ben alig több mint 200 ezer négyzetméternyi új iroda készült el a régióban, és 2026-ban sem várható érdemi javulás. Miközben a magas építési költségek és a drágább finanszírozás visszafogják a fejlesztéseket, a kereslet egyre inkább a prémium kategóriás, energiahatékony irodákra koncentrálódik – a nemzetközi intézményi befektetők közel 70 százaléka tervez irodai befektetéseket a közeljövőben. Magyarországon a politikai változások és az EU-val való kapcsolatok javulására vonatkozó várakozások élénkíthetik a piacot, ám a valóban korszerű irodák szűkülő kínálata a bérlőket egyre korábbi döntéshozatalra kényszeríti. A Newmark VLK Hungary szerint a következő ingatlanciklus kulcskérdése az lesz, ki rendelkezik majd a jövő elvárásainak megfelelő minőségi épületekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×