Infostart.hu
eur:
360.44
usd:
316.57
bux:
144278.74
2026. július 29. szerda Flóra, Márta

Junusz: a szegénység a békét veszélyezteti

A szegénységet nevezte a világbékét fenyegető legnagyobb veszélynek Oslóban Muhammad Junusz bangladesi közgazdász, aki az általa alapított és vezetett, szegényeknek is kölcsönző Grameen Bankkal együtt kapta meg az idei Nobel-békedíjat.

Közvetlen összefüggés van a szegénység és a békére leselkedő veszély között - jelentette ki Muhammad Junusz oslói sajtókonferenciáján, egy nappal a díj átvétele előtt.

A norvég Nobel-békedíj Bizottság a díj odaítélésének indoklásában hangsúlyozta: ez a felismerés vezette Junuszt arra, hogy kis összegű hiteleket kölcsönözzön a szegényeknek, hozzájárulva a béke biztosításához.

A hozzávetőleg 1,1 millió euró összeggel járó díjról szólva Junusz elmondta: óriási ösztönzést ad további munkájukhoz, hogy a Nobel-díj Bizottság mikrohiteleiket közvetlenül kapcsolatba hozza a szegénység leküzdésével.

A szegénységet világviszonylatban csak akkor fogják tudni leküzdeni, ha megváltozik az a jelenleg is fennálló helyzet, hogy az emberiség kétharmada nem juthat hozzá semmilyen hitellehetőséghez - tette hozzá Muhammad Junusz.

Címlapról ajánljuk
Kína felé fordul Csehország, útra kel Andrej Babis

Kína felé fordul Csehország, útra kel Andrej Babis

Jelentősen fellendítené a diplomáciai és gazdasági kapcsolatokat Kínával a cseh kormány, a miniszterelnök pekingi látogatásától konkrét üzleti megállapodásokat vár. A közeledést ugyanakkor éles ellenzéki bírálatok és diplomáciai feszültségek kísérik.

Fontos adóváltozásokról döntött a parlament

Az Országgyűlés kedden megszavazta az adórendszer egyszerűsítését célzó törvénycsomagot, amely megszünteti a felesleges és az uniós joggal összeegyeztethetetlen adónemeket, miközben szigorítja a bizalmi vagyonkezelők és egyes alapítványok adózási feltételeit.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×