Infostart.hu
eur:
385.18
usd:
331.84
bux:
0
2026. január 16. péntek Gusztáv

Berlin-London "klímatengely" formálódik

Nemzetközi szövetség létrehozását javasolja a globális felmelegedés elleni küzdelem érdekében a brit kormányfő és a német kancellár.

Tony Blair londoni rezidenciáján találkozott Angella Merkellel. A brit miniszterelnök úgy vélte: az Európai Unió soros elnöki tisztét januártól ellátó Németország segítségével esély van az előrelépésre az üvegházhatást okozó gázok kibocsátásának csökkentése érdekében.

A német kancellár egy Londonban közzétett tanulmányra hivatkozva a károsanyag-kibocsátás várható súlyos globális következményeire hívta fel a figyelmet.

A brit kormány megbízásából Sir Nicholas Stern, a Világbank volt főközgazdásza által összeállított előrejelzés szerint a 30-as évek nagy világgazdasági válságához, sőt a világháborúk pusztításához hasonló, ezermilliárdokban mérhető gazdasági károkat okozhat, ha a fejlett ipari országok nem kezdik el már most sürgősen a klímaváltozást okozó káros anyagok kibocsátásnak csökkentését.

Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×