Infostart.hu
eur:
382.98
usd:
326.15
bux:
109213.64
2025. december 12. péntek Gabriella

Mindenki fenyegetőzik: ez a háború még sokáig tart

Izrael és az ellene küzdő fegyveres csoportok is a harcok folytatását ígérték a libanoni és a gázai konfliktusban.

Újabb rakéták csapódtak be az észak-izraeli Haifában, két ember meghalt, hat megsebesült.

A támadásban elhunytakkal tizenhétre nőtt az izraeli civil áldozatok száma a libanoni harcok kezdete óta.

Libanon déli részén egy ember meghalt, heten megsebesültek a hajnali izraeli légicsapásokban. A harci repülők kilenc hullámban lőtték Baalbek várost, amely a Hezbollah egyik központja a Bekaa-völgyben.

A várostól délkeletre fekvő Manara faluban egy halottja és egy sebesültje van a harcoknak. Az izraeli légierő hajnalban támadta Szidón belvárosát is. A harci gépek először támadták a kikötővárost, ahol jelenleg 35 ezer menekült tartózkodik.

Izrael megismételte: hadserege addig nyomul előre a libanoni területeken, amíg kiszorítja a Hezbollah fegyvereseit a határ térségéből.

Megtalálták egy izraeli katona holttestét

Dél-Libanonban megtalálták az izraeli hadsereg egyik eltűnt katonájának holttestét. A katonának még a múlt héten, a Hezbollah libanoni síita szervezet gerilláival vívott harcok után veszett nyoma.

A zsidó állam hadserege július 12-én indított offenzívát a szomszédos ország ellen, miután a Hezbollah gerillái elraboltak két izraeli katonát.

Közben palesztin fegyveresek öt rakétát lőttek ki a Gázai övezetből izraeli területre. A lövedékek Szderót közelében csapódtak be, senki nem sérült meg. A kormányzó Hamász katonai szárnya bejelentette: folytatja megtorlásait az izraeli kormány ellen.

Folytatódik az evakuálás

A washingtoni védelmi minisztérium tájékoztatása szerint 10 ezer amerikai állampolgárt menekítettek ki Libanonból a Hezbollah siíta szervezet és az izraeli hadsereg közötti harcok kezdete óta.

Kormányzati tisztségviselők elmondták: több hadihajót mozgósítottak és kereskedelmi vízi járműveket is kibéreltek, hogy az amerikai állampolgárokat Libanonból Ciprusra vagy Törökországba vihessék.

Izrael megsértette az emberi jogokat

Megsértette Izrael az emberi jogokat azzal, hogy bombázta a libanoni főváros lakónegyedeit - jelentette ki az ENSZ főtitkár emberiességi ügyekben illetékes helyettese.

A Bejrútban tartózkodó Jan Egeland több száz millió dollárra becsülte az izraeli offenzíva elől elmenekült libanoniak megsegítéséhez szükséges összeget.

A főtitkár-helyettes közölte: Libanonban már több mint félmillió ember menekült el otthonából a harcok elől és számuk drámai mértékben növekedhet a következő időszakban.

Címlapról ajánljuk

Ukrán elnök: karácsonyig kaptunk időt Washingtontól

Az ukrajnai háború befejezéséről szóló megállapodás kidolgozására nem volt konkrét, ultimátumjellegű határidő, de az Egyesült Államok szeretné még karácsony előtt teljes mértékben tisztázni a megállapodás állását - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön Kijevben újságírókkal.
VIDEÓ
Újabb rekordok dőltek az amerikai tőzsdéken

Újabb rekordok dőltek az amerikai tőzsdéken

Eleinte bizonytalan hangulat uralkodott ma Európa tőzsdéin, két ellentétes erő hatott és hat ma a piacokra: egyrészt tegnap az amerikai jegybank kamatot vágott és további kamatcsökkentéseket jelzett előre, ami javította a befektetői hangulatot, de ezt követően rontotta a képet, hogy az Oracle a vártnál gyengébb negyedéves számokat tett közzé, ami miatt újra előkerültek a mesterséges intelligencia buborék kipukkanásával kapcsolatos félelmek. A nap végére azonban már felfelé vették az irányt a tőzsdék, ez alól nem kivétel a hazai piac sem: a BUX nagyot emelkedett elsősorban a ralizó OTP-nek köszönhetően, miután több magas célár is jött a bankpapírra. Az amerikai tőzsdéken alapvetően pozitív volt a hangulat: az S&P 500 és a Dow Jones rekordmagasan zártak, a Nasdaqot viszont lehúzta az Oracle vártnál gyengébb gyorsjelentése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 11. 21:48
×
×
×
×