Infostart.hu
eur:
362.98
usd:
307.37
bux:
0
2026. április 16. csütörtök Csongor

Bush is részt vesz a március 15-ei ünnepségen

George Bush amerikai elnök is részt vesz azon az ünnepségen, amelyet a Kongresszusban rendeznek az 1848-as magyar forradalom évfordulóján.

A megemlékezés egyben tisztelgés Magyarországnak a nemzetközi szabadsághoz való hozzájárulása előtt.

Az ünnepségen az elnökön kívül részt vesznek a törvényhozás vezetői, valamint Washington polgármestere.

Simonyi András washingtoni magyar nagykövet elmondta: az ünnepség és az elnök jelenléte egyaránt szól a magyar forradalomnak, a magyar nép szabadságszeretetének, a mai Magyarországnak és a két ország kitűnő kapcsolatának.

A megemlékezés létrejöttében nélkülözhetetlen volt a magyar származású Tom Lantos képviselő segítsége - tette hozzá Simonyi András.

Címlapról ajánljuk
Alkotmányjogász: korlátozható a kormányfő mandátuma, de visszamenőleg egy fontos jogelvbe ütközne

Alkotmányjogász: korlátozható a kormányfő mandátuma, de visszamenőleg egy fontos jogelvbe ütközne

Magyar Péter, a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje a vasárnapi győzelmi beszédében számos közjogi méltóság lemondását követelte, de azt is bejelentette, hogy kormányával két ciklusban maximalizálnák a kormányfői megbízatást. Az InfoRádió ezek jogi és alkotmányos hátteréről kérdezte Stánicz Péter alkotmányjogászt.
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Sorra döntik a történelmi csúcsokat a tőzsdék - Mi jöhet ma?

Sorra döntik a történelmi csúcsokat a tőzsdék - Mi jöhet ma?

Jelentősen javult a hangulat a napokban a világ tőzsdéin, miután a befektetők egyre inkább abban bíznak, hogy az Egyesült Államok és Irán között közeledés jöhet, ami enyhítheti a közel-keleti háború gazdasági kockázatait. Az amerikai részvénypiac új csúcsokra kapaszkodott fel tegnap, az S&P 500 és a Nasdaq is rekordot döntött, miután Donald Trump arról beszélt, hogy közel lehet a háború lezárása. Ezt követően az ázsiai tőzsdéken is kedvező volt a hangulat, ott a japán tőzsde állított be új rekordot. Európában is pozitívak az előjelek. Közben az olajár a korábbi megugrás után valamelyest stabilizálódott, ami csökkentette az inflációs és növekedési félelmeket, így a befektetők most újra inkább a vállalati eredményekre és a gazdasági fundamentumokra figyelnek, bár a piac továbbra is érzékeny az irán körüli diplomáciai kérdésekre.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×