Infostart.hu
eur:
388.64
usd:
330.38
bux:
110890.99
2025. december 22. hétfő Zénó

Amnesty: Oroszországban leépítik az emberi jogokat

Oroszországban kémkedéssel vádolják a jogvédőket, és a nemzetközi jogi egyezményekbe ütköző hatósági ellenőrzésnek teszik ki az emberi jogi szervezeteket - mondta az InfoRádiónak az Amnesty International magyarországi igazgatója.

Fodor Márk az egyik aláírója annak a Gyurcsány Ferenchez intézett levélnek, amelyben magyar jogvédők tiltakoznak az emberi jogok megsértése ellen Oroszországban.

A jogvédő szerint Magyarország nem engedheti meg magának, hogy ne hallassa hangját olyan súlyos jogsértés esetén, mint ami Oroszországban van. Mint mondta, folyamatosan fellépnek a jogvédő szervezetek ellen.

Törvények és lejárató kampány

Nemrég egy olyan törvényt fogadtak el, amelyben az államnak széles hatásköre lesz abban, hogy ellenőrizze a szervezeteket, vagy megtiltsa a regisztrációjukat.

Elmondta azt is, hogy január végén az egyik orosz televízióban lejárató kampányt is indítottak ellenük, amelyben nemzetbiztonsági adatokra hivatkozva kémkedéssel vádolták a szervezeteket.

Fodor Márk közölte: eközben Csecsenföldről folyamatosan érkeznek olyan jelentések, amelyek szerint bántalmazzák a letartóztatottakat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Csúcson az arany, pattan az olaj - Mi történik a piacokon?

Csúcson az arany, pattan az olaj - Mi történik a piacokon?

Emelkedéssel zártak pénteken az amerikai tőzsdék, amelyet az ázsiai piacokon szintén erősödés követett ma reggel. A mesterséges intelligencia körüli feléledő optimizmus hozzájárult a jó hangulathoz. Európában ehhez képest visszafogott mozgások látszanak a mai kereskedésben, enyhe esés jellemző a tőzsdéken. Közben a nemesfémek ralija tovább folytatódik, az arany új történelmi csúcsra ment, de jól teljesít az ezüst is. Emelkedik az olaj ára is a Venezuela közelében fokozódó geopolitikai feszültségek miatt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×