Infostart.hu
eur:
363.07
usd:
307.62
bux:
139499.37
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas

Szigorú óvintézkedések Indonéziában

Indonéziában szigorú óvintézkedéseket vezettek be a madárinfluenza terjedésének megakadályozására.

A mezőgazdasági miniszter elrendelte, hogy valamennyi szárnyast meg kell vizsgálni a fővárosban, Jakartában. A határozat értelmében el kell pusztítani minden baromfit, amely az elmúlt időszakban kitört bármelyik járvány helyszínétől egy kilométeres sugarú körzetben él.

Korábban nemzetközi szervezetek nagyfokú hanyagsággal vádolták az indonéziai kormányt a madárinfluenza elleni küzdelemben. Az Egészségügyi Világszervezet hivatalos adatai szerint az ázsiai országban eddig 19 ember halt meg a madárinfluenza H5N1-es vírustörzse miatt.

A legtöbb fertőzés Jakartában, illetve a főváros közvetlen közelében történt. Ennél több halálos áldozata csak Vietnámban volt a kórnak. Az ázsiai országban 42-en haltak bele a fertőzésbe.

Címlapról ajánljuk

Alkotmányjogász: minden közjogi méltóság leváltható, de komoly feltételei vannak

Magyar Péter, a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje már vasárnap este követelte számos közjogi méltóság és független állami intézmény vezetőjének lemondását. Valamennyi állami tisztségviselő és közjogi méltóság esetében van lehetőség az elmozdításukra, de Stánicz Péter alkotmányjogász az InfoRádióban jelezte, ehhez sok feltételre van szükség, egyes esetekben az alaptörvény módosítására is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×