Infostart.hu
eur:
362.07
usd:
310.66
bux:
150755.02
2026. augusztus 27. csütörtök Gáspár

Eladja orosz érdekeltségeit a multimilliárdos

Eladja minden orosz érdekeltségét a politikai nyomás miatt Borisz Berezovszkij. A multimilliárdos vállalkozó korábban kijelentette: az ellenzéknek akár erőszakkal is hatalomra kell kerülnie.

Felszámolja oroszországi érdekeltségeit Borisz Berezovszkij. Az orosz üzletember korábban még segített Vlagyimir Putyin hatalomra kerülésében, ám azóta az orosz államfő leghevesebb bírálói közé tartozik.

Mint mondta, több milliárd dollárt érő érdekeltségeit egy régi üzlettársa, Badri Patarkacisvili veszi meg.

Az orosz főügyészség sikkasztással, nagy összegű csalással, hatalommal való visszaéléssel és maffiakapcsolatokkal vádolja a Londonban élő Borisz Berezovszkijt, aki ellen nemzetközi elfogató parancsot adott ki az Interpol útján.

A multimilliárdos egy januári lapinterjúban azt mondta: jogos az orosz ellenzék minden erőszakos cselekedete, beleértve a hatalom erővel való megszerzését is.

Úgy fogalmazott: csak egy, az elit által végrehajtott államcsíny vezethet eredményre Oroszországban.

Címlapról ajánljuk
Két magyar is eltűnt Nepálban

Két magyar is eltűnt Nepálban

Súlyos áradások pusztítottak Nepál himalájai határvidékén, legalább 157 halálos áldozatot követelve, miközben több mint 380 ember hollétéről nem tudnak. Az eltűntek között két magyar állampolgárt is hivatalosan regisztráltak, és nem kizárt, hogy további magyarok is érintettek lehetnek. A magyar Külügyminisztérium és az újdelhi nagykövetség a nepáli hatóságokkal együttműködve követi az eseményeket, a kutató-mentő munkálatok nagy erőkkel zajlanak - közölte a tárca.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×