Infostart.hu
eur:
362.91
usd:
311.1
bux:
151360.28
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

Segítség a fejlődő országoknak a madárinfluenza ellen

A tervezettnél 20 millió dollárral többet, összesen 120 millió dollárt ajánl fel az Európai Unió a madárinfluenza elleni védekezéshez. Ezt az Európai Bizottság egészségügyi biztosa közölte a kínai fővárosban zajló nemzetközi adományozó konferencián.

Markosz Kiprianu Pekingben elmondta azt is, hogy az unió 25 tagállama várhatóan további 120 millió dollárral segíti a betegség visszaszorítását.

A közelmúltban Törökországban tapasztalt madárinfluenzás esetek azt tudatosították a közösség illetékeseiben: fennáll a veszélye, hogy a fertőzés Európára is átterjed - mondta a biztos.

A kínai kormány, az Európai Bizottság és a Világbank közös tanácskozásán mintegy száz ország és nemzetközi szervezet képviselője vesz részt.

Az összegyűlt pénzt az érintett fejlődő országok egészségügyi és állategészségügyi szolgálatainak fejlesztésére, valamint a megfigyelő programok kialakításra fordítják.

Egy svájci gyógyszergyártó cég felajánlotta, hogy kétmillió adag Tamiflu gyógyszert adományoz az Egészségügyi Világszervezetnek.

A Világbank számításai szerint egy világméretű járvány megakadályozásához 1,2-1,4 milliárd dollárra van szükség.

A szervezet 500 millió dolláros hitelkeretet hagyott jóvá a múlt héten erre a célra, az Európai Unió pedig 100 millió dolláros segélyre tett ígéretet.

A Délkelet-Ázsiából már Európára is átterjedt kórnak január közepéig világszerte 80 halálos áldozata volt.

Címlapról ajánljuk

Szabó Zoltán „Topi”: katapultáláskor mintha minden lelassult volna

Balesetet szenvedett hétfőn tíz óra után kicsivel Szolnok katonai repülőterén a Magyar Honvédség egyik Gripen harci repülője. A bajba jutott gép pilótája Szolnok felé kanyarodott, hogy az ottani reptéren kényszerleszállással tegye le a gépet, de már nem sikerült teljesen végrehajtania a manővert, katapultálnia kellett. Hasonló történt 21 éve Szabó Zoltán „Topival”, aki egy lángoló MiG 29-esből katapultált.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
Visszatért a bizonytalanság, vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Visszatért a bizonytalanság, vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Fokozott feszültség mellett indul a hét a világ tőzsdéin, a befektetők figyelme elsősorban az Egyesült Államok Iránnal szembeni új szankciós csomagjára szegeződik, amelynek részleteit ma ismertette Washington. Az amerikai pénzügyminiszter minden eddiginél súlyosabb pénzügyi offenzívát helyezett kilátásba, Teherán pedig azzal fenyegetőzik, hogy a gazdasági nyomás fokozása esetén leállíthatja a Perzsa-öböl olajexportját. Közben újabb fontos fejlemény érkezett az amerikai kötvénypiacról is: a pénzügyminisztérium a közel 1000 milliárd dolláros Treasury General Accountot is felhasználhatja a múlt héten kibővített hosszú lejáratú kötvény-visszavásárlási program finanszírozására. Ez jelentősen növelhetné Washington mozgásterét a hosszú hozamok leszorításában, miközben a magas amerikai kamatszintekkel, az adósságpályával és az inflációval kapcsolatos aggodalmak továbbra is meghatározzák a piaci hangulatot. Ezt követően eséssel kezdődött a hét az ázsiai tőzsdéken, Európában és az USA-ban pedig vegyes mozgásokat láthattunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×