Infostart.hu
eur:
386.54
usd:
331.54
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog
Nyitókép: Facebook/Szijjártó Péter

Szijjártó Péter: nagy csata várható az EU-s energiaügyi tanács ülésén

A Külgazdasági és Külügyminiszter szerint a jövő hétfőn Luxembourgban, az energiaminiszteri tanács napirendjén szerepel majd az a javaslat, amely megtiltaná Magyarországnak, hogy földgázt, kőolajat és nukleáris fűtőanyagot vásároljon Oroszországtól.

"Brüsszel úgy akarja támogatni Ukrajnát, hogy a magyar családok rezsiköltségét a kétszeresére-háromszorosára emeli. Mi viszont nem fogjuk engedni, hogy az ukrajnai háború meghosszabbításának pénzügyi fedezetét a magyar családoktól szedjék be!" - szögezte le.

Majd tudatta, hogy szlovák kollégájával, Juraj Blanárral egyeztették az álláspontjaikat, és egyetértettek abban, hogy nem fogadható el a szuverenitás ilyen durva megsértése.

"A nemzeti energiapolitika összeállítása ugyanis szuverenitási kérdés, abba nem szólhat bele senki kívülről" - hangsúlyozta.

"Mi sem Brüsszel, sem pedig Kijev kedvéért sem vagyunk hajlandók drágább és bizonytalanabb energiaforrásokra cserélni a meglévő energiaforrásainkat!" - folytatta. "Hétfőn, Luxembourgban is meg fogjuk védeni a magyar családokat attól, hogy Zelenszkij elnök zsarolása miatt kétszer-háromszor annyit fizessenek rezsire, mint eddig!" - összegzett.

Címlapról ajánljuk
A Nemzeti Választási Iroda elnöke ígéri, nem lesz csúszás, fennakadás április 12-én
Felkészülés 2026

A Nemzeti Választási Iroda elnöke ígéri, nem lesz csúszás, fennakadás április 12-én

Teljes egészében felhő alapú infrastruktúrára épül a valasztas.hu honlap, amely így nagy terhelés esetén is garantálja a stabil és megbízható működést – mondta az InfoRádióban Nagy Attila. Az NVI elnöke arra is kitért, hogy az elmúlt években kiiktatták a rendszerből azokat az elemeket, amelyek a korábbi választások során a szavazókörök zárásának a csúszásához vezettek vagy lassították a szavazatszámlálást.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×