Infostart.hu
eur:
355.25
usd:
308.28
bux:
133670.96
2026. június 7. vasárnap Róbert
Nyitókép: Unsplash

A BlackRock rárepült az Egyesült Királyság papírjaira

A cég több milliárd font értékben vásárol fel brit eszközöket, ugyanis a vezető egyre jobban bízik az ország gazdaságában.

A világ legnagyobb vagyonkezelőjeként ismert BlackRock jelentős mértékben növelte befektetéseit a brit piacon, ugyanis alulértékeltnek tartja azt - írja a The Times cikke nyomán a Portfolio.

Larry Fink vezérigazgató szerint a vállalat "taktikai megfontolásból több tőkét allokált az Egyesült Királyságba, bízva abban, hogy rövid távon az új kormányzat megpróbálja kezelni a nehéz kérdéseket". Hozzátette, ma nagyobb bizalommal tekint a brit gazdaságra, mint egy évvel korábban.

A New York-i székhelyű BlackRock által kezelt eszközök értéke rekordmagasságba emelkedett az első negyedévben, de Larry Fink megjegyezte, hogy a piacokon továbbra is az aggodalom dominál.

A vezérigazgató szerint több brit részvényt is túl kedvező áron kínálnak, különösen a bankszektorban, ami alulértékeltséget eredményez. A lapnak azt nyilatkozta: növelték a piaci pozíciókat, mert úgy vélik, "a piac túl sok negatívumot árazott be, és ez a negatív megítélés valószínűleg nem indokolt".

Címlapról ajánljuk
Elhízik-e a gyerek őszre? Nézzük csak meg az iskolai menüt – int a szakember

Elhízik-e a gyerek őszre? Nézzük csak meg az iskolai menüt – int a szakember

A nyári szünetben a gyermekek súlygyarapodásának egyik fő oka nem feltétlenül az édesség, hanem a cukros italok fogyasztása – figyelmeztet a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ Táplálkozástudományi Főosztályának vezetője. Zentai Andrea szerint nyáron lazulnak a napi rutinok, több a nassolás, rendszertelenebbek az étkezések, nő a képernyő előtt töltött idő, és ezek együtt elhízáshoz vezethetnek.

Mik meg nem történnek! Mit viszünk az útra, kapitány uram?

A csütörtökön kezdődő észak- és közép-amerikai labdarúgó-világbajnokság előtt az Infostart felidéz néhány különleges epizódot a tornák történetéből. Nem elsősorban olyanokat, amelyek az eredményekhez, a pályán történt eseményekhez kapcsolódnak, hanem olyanokat, amelyek mégis jellemzőek és emlékezetesek. Ezúttal a magyar válogatott 1934-es kiutazását.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×