Infostart.hu
eur:
355.25
usd:
301.75
bux:
134465.35
2026. május 11. hétfő Ferenc
traffic jams in the city, road, rush hour közlekedés, forgalom, autó, autók, torlódás, dugó
Nyitókép: Jung Getty/Getty Images

Ezek a legnépszerűbb új autók Magyarországon - friss toplista

Az elmúlt öt év legerősebbje lett a március forgalomba helyezések szempontjából. Jelenleg diadalmenetét járja Magyarországon a Ford és a BYD.

13 199 személyautó állt forgalomba márciusban a Datahouse friss adatai szerint, ami 2,4 százalékkal több, mint egy évvel korábban volt, a 2023 márciusi számokat pedig 14,8 százalékkal sikerült felülmúlni - írja a Pénzcentrum.

A lap hozzáteszi, az előző hónap volt az elmúlt 5 év legerősebb márciusa, összességében pedig csak a 2020-as novemberi számok voltak ennél is jobbak. Negyedéves számokat tekintve az év első három hónapjában 32 899 személyautó kapott magyar rendszámot, 3,8 százalékkal több, mint 2024 azonos időszakában, a 2023-as adatot pedig 11,4 százalékkal körözték le az idei adatok.

A forgalomba helyezések "versenyét" a Suzuki nyerte 1547 darabbal, az ezüstérmet a Toyota kapta 1258 darabbal, a harmadik a Nissan lett 1156 új járművel. Éves összesítésben is a Suzuki vezet, amely 2025-ben 4363 autót helyezett forgalomba, mögötte már csaknem 1000 darabos lemaradásban a Toyota áll, a harmadik pedig a Škoda 2981 forgalomba helyezéssel, negyedik a Ford 2496 darabbal - írja a lap.

Kimagasló eredményt ért el 2025 első negyedévében növekedés tekintetében a BYD és a Ford, előbbi 264,63 százalékost, míg utóbbi 118,18 százalékost 2024 azonos időszakával összehasonlítva. De szépet menetelt még előre a Renault, a Mercedes, a KIA, a Volkswagen, a BMW, az Audi, a Ssangyong és a Škoda is.

Az idei év első negyedévében a következőképpen alakult a legnépszerűbb autók toplistája a legnagyobb darabszámban forgalomba helyezés szerint:

  1. Suzuki S-Cross (2141)
  2. Suzuki Vitara (1618)
  3. Škoda Octavia (1599)
  4. Nissan Qashqai (1243)
  5. Ford Tourneo Custom (892)

Szintén jelentős darabszámot produkált a Kia Ceed, a Toyota Corolla, és a Dacia Duster is, jelezve a családi autók és kompakt modellek iránti stabil keresletet.

Címlapról ajánljuk
Hegedűs Zsolt jövendő egészségügyi miniszter máris komoly ígéreteket tett
Bizottsági meghallgatás

Hegedűs Zsolt jövendő egészségügyi miniszter máris komoly ígéreteket tett

Alapvetően más szemléletet, mérhető és transzparens ellátást, az alapellátás, a köztestületek újbóli megerősítését és évente 500 milliárd forint pluszforrást ígért az egészségügyben Hegedűs Zsolt, az ágazat kijelölt vezetője az Országgyűlés egészségügyi bizottságában hétfőn. Karikó Katalin is kormányzati szerepet kap.

Molnár Judit: hosszú idő után ismét megjelentek a last minute utak

Az elmúlt években, évtizedekben koncentrálódott a magyar utazási piac, csökkent az utazásszervező és értékesítő cégek száma. Legutoljára a Covid-járvány tizedelte meg ezeket a vállalkozásokat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Magyar Utazási Irodák Szövetségének elnöke, Molnár Judit.
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Zelenszkij szerint féloldalas a tűzszünet, vihart kavart Európában Putyin javaslata – Híreink az ukrajnai háborúról hétfőn

Zelenszkij szerint féloldalas a tűzszünet, vihart kavart Európában Putyin javaslata – Híreink az ukrajnai háborúról hétfőn

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök vasárnap esti üzenetében azt mondta, bár a tűzszünet szombati életbe lépése óta Oroszország valóban tartózkodik az Ukrajna elleni rakéta- és légitámadásoktól, a frontvonalakon továbbra is folyik a harc. Vlagyimir Putyin orosz államfő azt javasolta, hogy barátja, a volt német kancellár, Gerhard Schröder lehetne közvetítő Oroszország és Európa között. Németország elutasította az ötletet, mondván a moszkvai javaslat nem tekinthető hitelesnek. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán konfliktus eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×