Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 28. vasárnap Kamilla
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter az e-Mobi Elektromobilitás Nonprofit Kft. és a Nemzetgazdasági Minisztérium támogatásával létrehozott Elektromobilitás Látogatóközpont megnyitásán a budapesti Millenárison 2018. április 3-án. A bemutatóterem látványos vizuális elemekkel és számos kipróbálható eszközzel segítheti az elektromosautó-használattal kapcsolatos szemléletformálást.
Nyitókép: MTI/Mónus Márton

Varga Mihály hivatalosan is megkezdte munkáját a jegybank élén

„Következetes és fegyelmezett monetáris politikát folytatunk, erősítjük a hitelességet és a bizalmat” – idézte a jegybank kedden kiadott közleményében Varga Mihályt, aki hivatalosan is megkezdte munkáját a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnökeként, miután hétfőn átvette megbízólevelét Sulyok Tamás köztársasági elnöktől. Az új jegybankelnök kiemelte: vezetése alatt a stabilitás, a függetlenség és az átláthatóság lesznek az intézmény működésének alapelvei.

Az MNB legfőbb célja az árstabilitás elérése és fenntartása – hangsúlyozta Varga Mihály a Magyar Nemzeti Bank közleményében. Mint mondta: „ennek megfelelően határozott választ adunk minden olyan kockázatra, amely az inflációs célt, a pénzügyi stabilitást és a fenntartható gazdasági fejlődést veszélyezteti”.

Varga Mihály kiemelte: a jegybank új vezetésének munkája világos üzenetekkel és következetes cselekvéssel fog párosulni, amely növeli a magyar pénzügyi rendszer iránti bizalmat, és biztonságot ad a gazdaság szereplőinek.

A jegybankelnök kijelentette: a Magyar Nemzeti Bank működését az átláthatóság, a szakszerűség és a felelős gazdálkodás elvei mentén fogja irányítani, egyúttal mérsékli a klasszikus jegybanki feladatokon kívül eső tevékenységeket.

Varga Mihály rámutatott: a magyar gazdaság stabil alapokon nyugszik, a növekedési kilátások kedvezőek, a családok, a vállalkozások és a bankrendszer likviditása erős. Mint fogalmazott: a jegybank tartósan alacsony inflációval és a pénzpiaci stabilitás megőrzésével támogatja a fenntartható gazdasági növekedést.

Megerősítette: a Magyar Nemzeti Bank függetlenségét törvény garantálja, a jegybank a legjobb gyakorlatnak megfelelően, a felelősségi viszonyokat kölcsönösen tiszteletben tartva együttműködik a kormánnyal, a hazai és nemzetközi szervezetekkel – idézte az új elnökét közleményében az MNB.

Ismeretes, Orbán Viktor miniszterelnök 2024 novemberében jelentette be, hogy Matolcsy György jegybankelnök mandátumának lejárta után Varga Mihály korábbi pénzügyminisztert jelöli a Magyar Nemzeti Bank élére.

Címlapról ajánljuk
Túlélte az első vihart az örökös válságország

Túlélte az első vihart az örökös válságország

Argentína 2025-ben átfogó gazdaságpolitikai irányváltást hajtott végre: Javier Milei elnök a korábbi államközpontú modellről egy piacalapú rendszerre helyezte át a gazdaság intézményeit. Az intézkedésekkel az elnök a fiskális fegyelem megteremtését, a tartósan magas infláció letörését és a tőke- és árfolyamkorlátok fokozatos feloldását célozta. Ahogy egy ilyen mértékű reform esetén az várható volt, az évet nagy sikerek és kudarcok váltakozása jellemezte, a viszonylagos stabilitást pedig csak az Egyesült Államok politikai és pénzügyi támogatása és Milei október végi választási győzelme hozta el.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×