Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 12. hétfő Ernő
Concept of wealth, personal savings and collecting money for retirement
Nyitókép: Bence Bezeredy/Getty Images

Nagy Márton elárulta, mennyien hagyják ott a prémium állampapírokat

48 százalékot tesz ki a visszaváltási arány a Prémium Magyar Állampapírnál, idén átlagosan 12 százalékos kamatot fizet az állam a lakosságnak –  mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter egy hétfői rendezvényen.

Nagy Márton elmondása szerint az első negyedévben összesen 1080 milliárd forintnyi kamatot fizet ki az állampapírok után a lakosságnak az állam, ami januárban 300 milliárd, februárban 480 milliárd, márciusban pedig 300 milliárd kamatkifizetést jelent – írja a Portfolio.

A miniszter arról is beszélt, hogy 2025-ben összesen 1700 milliárd forint kamat kerül kifizetésre, ami a 14 000 milliárdos állampapír-állományra vetítve átlagosan 12 százalékos kamatot jelent.

Elmondása szerint a Pérmium Magyar Állampapírnál 48 százalékos a visszaváltási arány, de ennek egy jelentős része visszaáramlik más állampapírokba, a kamatok kétharmada is állampapírokban keresi a helyét.

Friss adatként közölte, hogy a kamatok egyharmada, azaz 560 milliárd az az összeg, amely más megtakarításokra, ingatlanokra vagy fogyasztásra költenek el.

Címlapról ajánljuk
Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

A mesterséges intelligencia immár az amerikai politika hagyományos rendszerét is felforgathatja. Egy washingtoni központú nonprofit szervezet szerint az AI lehet a kulcs ahhoz, hogy – több évtized után – független jelöltek újra bejussanak az Egyesült Államok Képviselőházába,és ezzel alapjaiban változtassák meg a törvényhozás erőviszonyait.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×