Infostart.hu
eur:
383.21
usd:
330.72
bux:
124307.61
2026. április 2. csütörtök Áron
Electric Vehicle is changing in street.
Nyitókép: nrqemi/Getty Images

Viharos gyorsasággal terjed itthon a villanyautózás

Erős hajrával zárult az óesztendő a zöldautózás terjedésében, hetvenezer fölé nőtt tavaly a tisztán elektromos flotta Magyarországon - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM).

Tavaly decemberben helyezték forgalomba a harmadik legtöbbet a kizárólag elektromos hajtású gépjárművekből. Az 1970-es múlt havi darabszámot csak a tavalyi március előzi meg 2108 darabbal az örökrangsorban, illetve 2072-vel holtversenyben 2024 júniusa és szeptembere. A lendületes gyarapodásnak köszönhetően lett a leginkább környezetkímélő járműpark több mint 70 ezer darabos.

A közlekedési nyilvántartási adatok alapján 2024-ben minden korábbinál több, összesen majdnem 22 ezer tisztán elektromos gépkocsi kapott zöld rendszámot Magyarországon. A legnagyobb hányaduk, több mint 20 ezer darab személyautó volt. A tiszta és csendes állomány 2023-ban kevesebb mint 14 ezer darabbal bővült, az előző év tehát újabb szintlépést hozott az elektromobilitás térnyerésében.

A sorozatos rekorddöntések jelentős részben a vállalatok e-autó beszerzéseit támogató kormányzati programnak köszönhetők. A február óta futó kiírásban már több mint 5400 személyautó, kisteherautó és kisbusz megvásárlásához kértek a cégek több mint 21 milliárd forint támogatást. A 30 milliárd forintos keretösszeg bő felét mostanra szerződésekben lekötötték, közel hatodát pedig ki is fizették a nyerteseknek.

A gazdasági társaságok március végéig pályázhatnak a járművenként 2,8-4 millió forint állami hozzájárulásra.

A kormány két felhívásban összesen közel 60 milliárd forinttal ösztönzi a további előrelépést. A másik program a vidéki e-töltőhálózat fehér foltjainak felszámolására szolgál az országos lefedettség elérése érdekében, 28 milliárd forintos kerettel.

A tisztán elektromos hajtású gépjárművek száma 2020 eleje óta több mint kilencszeresére nőtt Magyarországon. A zöldautózás terjedése is elősegítette, hogy a korábbi folyamatos növekedéssel szemben a közlekedés kibocsátása üvegházhatású gázokból 7 százalékos csökkenésbe fordult 2023-ban - közölte a minisztérium.

Címlapról ajánljuk
„A hűtő nem élelmiszertemető” – pazarlásmentes húsvét a Nébih tanácsaival

„A hűtő nem élelmiszertemető” – pazarlásmentes húsvét a Nébih tanácsaival

Húsvétkor az ünnepi asztalról nem hiányozhatnak a különféle sütemények, a sonka, a főtt tojás és a fonott kalács sem. A bőséges készülődés azonban gyakran együtt jár azzal is, hogy több étel készül, mint amennyit végül elfogyaszt a család. Nemes Imre, a Nébih elnöke az InfoRádióban részletesen elmagyarázta, mire kell nagyon odafigyelni.

Orbán Viktor: „mindenhol győzelemre állunk!” – videó

Ha nem akarjuk, hogy kizsebeljék Magyarországot, nemzeti kormányra van szükségünk – jelentette ki a miniszterelnök szerdán a szentesi választási nagygyűlésen. A választás tétjéről szólva kijelentette: a helyzet kristálytisztán átlátszó és egyszerű: „nemzeti kormányunk lesz vagy ukránbarát”.
inforadio
ARÉNA
2026.04.02. csütörtök, 18:00
Makláry Ákos
görögkatolikus pap, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnöke
Mindenki Trump nagy beszédére vár, de kitartott az emelkedés Amerikában

Mindenki Trump nagy beszédére vár, de kitartott az emelkedés Amerikában

Az iráni hírek mozgatják ma is a tőzsdéket, tegnap Donald Trump a harcok lezárásáról beszélt, ma pedig bejelentette, hogy Irán elnöke tűzszünetet kért az Egyesült Államoktól. Az amerikai indexek jelentős pluszban zártak kedden, ma reggel Ázsiában is masszív emelkedéseket lehetett látni, az irányadó európai indexek pedig 2-3 százalékos pluszban állnak. A magyar piac is követi a nemzetközi hangulatot, a blue chipek közül az OTP valósággal kilőtt, míg az elmúlt napokban nagy volatilitást mutató midcapek ma vegyesen teljesítenek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. április 1. 19:57
2026. április 1. 18:58
×
×