eur:
410.38
usd:
389.66
bux:
79333.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Császár Péter, a Mol Petrolkémia (MPK) vezérigazgatója, Fülöp György (Tiszaújvárosi Lokálpatrióták) polgármester és Bacsa György, a Mol Magyarország ügyvezető igazgatója (b-j) a társaság beruházásbejelentő tiszaújvárosi sajtótájékoztatóján 2024. november 14-én. A Mol Petrolkémia 48 megawatt kapacitású napelemparkkal bővíti zöldáram-termelését.
Nyitókép: Császár Péter, a Mol Petrolkémia vezérigazgatója, Fülöp György polgármester és Bacsa György, a Mol Magyarország ügyvezető igazgatója. MTI/Vajda János

Az ország legnagyobb napelemparkja épül Tiszaújvárosban

A Mol Petrolkémia 48 megawatt kapacitású napelemparkkal bővíti zöldáram-termelését, ezzel az egyik legnagyobb, fogyasztóhoz csatlakozó parkot hozza létre a társaság - jelentette be a Mol Magyarország ügyvezető igazgatója csütörtökön Tiszaújvárosban.

Bacsa György a társaság már meglévő, 6 megawattos napelemparkjában tartott sajtótájékoztatón elmondta: az új napelempark közvetlenül a petrolkémia üzemet szolgálja majd ki, és egy 66 hektáros zagytározón helyezik el.

Az ügyvezető igazgató kiemelte, az új létesítmény versenyképes áron látja majd el a vállalatot zöld energiával, és segíti a cég működését. A napelempark fedezi a növekvő energiaigényeket, egyben csökkenti a vállalat karbon-lábnyomát - tette hozzá. A beruházással a Mol évente 17 ezer tonnával csökkentheti a telephely szén-dioxid-kibocsátását.

Az új beruházás a Mol Petrolkémia villamosenergia-igényének 5 százalékát fogja lefedni, mintegy 28 000 átlagos Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei háztartás éves villamosenergia-fogyasztásával egyező mennyiségű áramot termel majd.

Bacsa György a sajtótájékoztatót követően az MTI kérdésére elmondta, a napelempark várhatóan 2026 második negyedévére készül el, a technológiai beruházás költségei elérik a 40 millió eurót, amit saját forrásból finanszíroznak. Hozzátette, a későbbiekben tervezik az energiatárolók megépítését is.

Császár Péter, a Mol Petrolkémia vezérigazgatója a sajtótájékoztatón az energiafüggetlenség megteremtése mellett fontosnak nevezte azt, hogy a vállalat által vásárolt energia mennyisége is csökkenni fog, ezzel pedig javítják a versenyképességet. Arról az egykori zagytározóról, ahol a napelemparkot felépítik azt mondta, „ez egy igazi win-win helyzet“, hiszen az mezőgazdasági és ipari célokra már nem vagy csak erősen korlátozottan lenne használható.

A vezérigazgató leszögezte, a Mol Petrolkémia stratégiájában kiemelt szerepe van a megújuló energiának és a fenntartható működésnek.

Fülöp György (Tiszaújvárosi Lokálpatrióták), Tiszaújváros polgármestere azt mondta, minden egyes befektetés a jövőnek szól, és a városlakók minden fejlesztésnek örülnek, amit a Mol bejelent, mert az biztonságot nyújt az ott élőknek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Harangi Szabolcs az újabb izlandi vulkánkitörésről: még a szakértők sem számítottak rá
videó

Harangi Szabolcs az újabb izlandi vulkánkitörésről: még a szakértők sem számítottak rá

Újra működésbe lépett Izlandon egy, a fővároshoz közeli tűzhányó, 2021 óta tizedszer, tavaly december óta pedig hetedszer. Az ELTE TTK Földrajz- és Földtudományi Intézet igazgatója az InfoRádióban elmondta: mindössze háromnegyed órával a kitörés megindulása előtt vették észre a szakemberek az első gyanús jeleket, de szerencsére még időben sikerült kitelepíteni a lakosokat Grindavíkból.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.21. csütörtök, 18:00
Kóka János
a Doktor24-csoport alapító-tulajdonosa
Tovább nő a feszültség Ukrajna és Oroszország között - Mutatjuk a piaci hatásokat

Tovább nő a feszültség Ukrajna és Oroszország között - Mutatjuk a piaci hatásokat

Alapvetően bizonytalan mozgásokat láthattunk és láthatunk ma a világ tőzsdéin, jelentősebb elmozdulások az ázsiai és az európai piacokra sem jellemzőek, ebbe a miliőbe a magyar tőzsde is beilleszkedik. A befektetők a világ legnagyobb piaci értékű cégének, az Nvidiának a felemásra sikerült gyorsjelentését emésztik, a chipgyártó bár a vártnál jobb negyedéves számokat közölt, de a kilátások már inkább a növekedés lassulásáról szólnak. Ezen felül az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírek is mozgatják a piacokat, és a befektetők a további vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek, illetve a bitcoinban van még nagy sztori, a legjelentősebb kriptodeviza árfolyama ma is új történelmi csúcsot döntött és karnyújtásnyira került a 100 ezer dolláros álomhatár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×