Infostart.hu
eur:
375.61
usd:
318.24
bux:
127761.42
2026. február 27. péntek Ákos, Bátor
Kohászok dolgoznak az újraindított II. számú nagyolvasztóban a Dunaferr Dunai Vasműjében 2023. február 16-án. A Dunaferr felszámolója januárban három hónapos működési szerződést kötött a brit-indiai Liberty Steel acélipari vállalattal, a társaság vizsgálja a vasmű további üzemeltetésének lehetőségét. A kormány februárban arról döntött, hogy hat hónapon keresztül kifizeti a Dunaferr dolgozóinak bérét.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Nem csak tulajdonost, nevet is váltott a Dunaferr

Miután hivatalosan is megvalósult dunaújvárosi vasmű tulajdonlásának átadás-átvételi folyamata, nyilvánosságra került kedd reggel a társaság új neve.

Hivatalosan is elindult a Liberty Steel Hungary honlapja,

a korábbi Dunaferr dunai vasmű új neve Liberty Dunaújváros lett

– szúrta ki a Portfolio. A rövid bemutatkozásban ez áll: a Liberty Dunaújváros Magyarország legnagyobb acélgyártója. Az üzemben az acélgyártás hagyománya 1954-re nyúlik vissza, amikor a kohók először beindultak. A vállalkozás hivatalosan 2023. október 20 óta a Liberty Steel Group tulajdona. „Az a törekvésünk, hogy 2030-ra szén-dioxid-semleges GREENSTEEL-t állítsunk elő” – olvasható az oldalon.

A tulajdonosváltás lezárásáról nemcsak kifelé kommunikált a vállalat kedden a hivatalos oldal elindításával, a társaság ezzel párhuzamosan közzétette a cég belső oldalán, a dolgozóknak Sanjeev Gupta, a Liberty Steel Group elnökének köszöntő levelét – teszi hozzá a gazdasági lap.

„Örömömre szolgál, hogy a Liberty Steel családban köszönthetem a dunaújvárosi vasmű dolgozóit. Jelentős mérföldkőhöz érkeztünk Dunaújváros történetében. Mostantól közösen egy új és erős jövőt építünk, amit Liberty Dunaújváros-nak fogunk elnevezni” – kezdődik a tájékoztatás.

Gupta emlékeztet arra, hogy közel egy éve segíti a Liberty Steel a vasműt, elkerülte ezzel a múlt év végén fenyegető leállást, ami jelentős egészségügyi és biztonsági kockázatot rejtett magában. Egyúttal megköszönte az elnök a dolgozók kemény munkáját, és jelezte:

új fejezet kezdődik a vasmű életében.

Címlapról ajánljuk
13 éves lány az észak-koreai atomprogram élén? – A szakértő szerint nem lenne ebben semmi kockázat

13 éves lány az észak-koreai atomprogram élén? – A szakértő szerint nem lenne ebben semmi kockázat

Kim Dzsong Un 13 éves lánya lett az észak-koreai rakétaprogram vezérigazgatója és a haderő irányítója, legalábbis erről ír egy dél-koreai lap hírszerzési forrásokra hivatkozva; a tábornokok a kislánynak kötelesek jelenteni, és rendszeresen kapnak tőle parancsokat, utasításokat is. Csoma Mózes Korea-kutató, volt szöuli nagykövet szerint a dél-koreai információt fenntartásokkal kell kezelni.

Felhívta Robert Ficót Orbán Viktor – itt az eredmény

A téma a Barátság kőolajvezeték helyzete volt, a telefonpartnerek megállapodásra is jutottak a további lépésekkel kapcsolatban.
inforadio
ARÉNA
2026.02.27. péntek, 18:00
Baán László
a Szépművészeti Múzeum főigazgatója, a Liget Budapest Projekt miniszteri biztosa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×