Infostart.hu
eur:
362.16
usd:
308.87
bux:
0
2026. május 4. hétfő Flórián, Mónika
Nyitókép: Pixabay

Óriási kedvezményt kapnak a napelemes autósok a szomszédban

Szlovákiában a jövő hónaptól az otthoni napelemmel rendelkező villanyautó-tulajdonosok a napelemes túltermelést nyilvános töltőkön is felhasználhatják országszerte.

A hírt a villanyautosok.hu vette észre. Azt írják, hogy az ottani E.ON csoport tagja, október elsejétől a villanyautós napelemtulajdonosok számára lehetőve teszi, hogy az otthoni napelemes rendszer által megtermelt, de a háztartásban a termelés időpontjában fel nem használt energiát a szolgáltató egy „virtuális akkumulátorban” eltárolja az ügyfeleknek, akik későbbi időpontban a termelésükkel arányos kedvezményt vehetnek igénybe a megvásárolt energia árából.

Gyakorlatilag egy bruttó elszámolásról van tehát szó.

Ezt a szolgáltatást egészítik ki október 1-től egy új lehetőséggel, amelyben a virtuális akkuban tárolt energiát vagy annak egy részét a ZSE Drive nyilvános AC vagy DC töltőin használhatják fel az autósok. A ZSE Drive honlapján közzétett példa szerint amennyiben otthon használja fel valaki a korábbi termelését, 10 cent/kWh kedvezménnyel számolhat, ami gyakorlatilag 10 centes (kb. 39 Ft) átvételni árnak felel meg azzal a kitétellel, hogy a virtuális akkumulátor szolgáltatás havidíja 3 euró, így évente 36 eurót le kell vonni a kedvezményből.

A ZSE árlistája szerint az elektromos energiáért 12,2-17,8 centet (48-70 forintot) kell fizetni kilowattóránként, de a kedvezőbb kWh díjaknak korlátozott a felhasználási módja és ideje, valamint magasabb havidíj fizetendő.

Amennyiben az autósok a ZSE Drive hálózatában kívánják felhasználni a túltermelést, azt 100%-ban, kWh alapon töltésre fordíthatják, így gyakorlatilag a 10 centes átvételi árnak többszörösét, 29-39 centet takaríthatnak meg, amennyiben otthonuktól távol, az ország másik régiójában van szükségük elektromosautó-töltésre.

Címlapról ajánljuk

Érkezik végre eső, több napon is: mutatjuk az idejét

Kora nyárias idővel kezdődik május első hete, akár 28 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban, majd szerdán erős széllel lehűlés érkezik, és többfelé alakulhat ki zápor, zivatar. Péntektől ismét melegedés kezdődik, a változóan felhős időben jellemzően 25 fok körül alakulnak a csúcshőmérsékletek – derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
A Balti-tengeren támad Ukrajna, visszavonulót fújt az USA - Híreink az orosz-ukrán háborúról vasárnap

A Balti-tengeren támad Ukrajna, visszavonulót fújt az USA - Híreink az orosz-ukrán háborúról vasárnap

Ukrán drónok támadták meg vasárnap az oroszországi Primorszk balti-tengeri kikötőjét, felgyújtva azt - közölte Alekszandr Drozdenko helyi kormányzó a Telegramon. Zelenszkij elnök szerint az általuk megtámadott árnyékflotta többet nem tud olajat szállítani. Az oroszok Dél-Ukrajnát, benne Odessza városát lőtték, több civil áldozatról is hírek érkeztek; délután Svédország feltartóztatott egy olyan tartályhajót, amely feltehetően az orosz árnyékflotta tagja. Vasárnapi híreink az orosz-ukrán háborúról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×