Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 7. vasárnap Ambrus
A hand holds a Hungarian five forint coin on a white background close-up.
Nyitókép: Vika-Viktoria/Getty Images

Egy magyar kisbank meglépte azt, amit már mindenki várt

Megjelent az első olyan bankajánlat, amelyik már lekötés nélkül is magas, 9 százalékos kamatot kínál.

A már 20 százalék fölé kapaszkodó infláció mellett hiába keresnek az ügyfelek a nagybankoknál akár csak 10 százalék körüli betéti kamatokat, mert ilyet széles körben elérhetően csak a kisebb pénzintézeteknél találnak. Az ajánlatok többsége még lekötés esetén is csak 0,01-0,1 százalékos kamatot kínál, amivel a nagyobb bankok azt üzenik a megtakarítóknak, hogy nincs szükségük a lekötésükre - írja a Bank360.hu.

A kisebb bankok közül most a Cetelem két konstrukcióval is előállt. A nála megtakarítási számlát vezetőknek 12 százalékos kamatot kínál. Ilyen kamatot jelenleg csak az Oberbanknál találni rövidebb lekötésre, de ott legalább 8 milliót kell lekötni, a Cetelemnél viszont már 100 ezer forinttól meg lehet ezt kapni.

Egyéves konstrukciónál 10,5 százalék a kamat,

a maximális leköthető összeg mindkét esetben 50 millió forint.

A bank másik ajánlatában lekötés nélkül is 9 százalékos kamatot ad a takarékszámláján elhelyezett összegekre, és itt még 100 ezer forintos limit sincs.

A nagybankok közül az OTP-nek van két speciális ajánlata, a lejáró Egyéves Magyar Állampapírt birtoklóknak kínál 8 százalékos kamatot egyéves lekötésre, a megtakarítási számláján pedig kisebb összegű, akár rendszeres, havi megtakarításokra lehet 4,5 százalékos kamatot kapni.

Címlapról ajánljuk
Vinkó József: én is megdöbbentem, milyen titkokat, rejtett történeteket mutatnak Budapest egyes gasztrohelyei

Vinkó József: én is megdöbbentem, milyen titkokat, rejtett történeteket mutatnak Budapest egyes gasztrohelyei

Nagyon is létezik gasztroturizmus – mondta Vinkó József, a Magyar Konyha magazin főszerkesztője az InfoRádió Aréna című műsorában, és felhívta a figyelmet újonnan összeállított gasztroséta helyekre. Beszélt arról is, hogy a hozzánk látogató külföldiek hetven százaléka milyen ételt keres, és hogy leáldozik-e a fine dining csillaga. Megtudhattuk tőle azt is, miért „házasítják” a japán és a perui konyhát.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×