Infostart.hu
eur:
386.62
usd:
330.81
bux:
116433.58
2026. január 12. hétfő Ernő
Nyitókép: Pixabay.com

A magyar dinnye nem lesz már sokkal olcsóbb

Két-háromszáz forint között van a magyar dinnye idei kilónkénti ára – mondta az InfoRádióban Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács ügyvezető igazgatója. Hunyadi István arra is kitért, hogy a termelők a növekvő költségüket is beépítették a dinnye árába.

Az idei dinnyetermés már előzetesen is igen jónak ígérkezett, és úgy fest, hogy az időjárás nem fog komolyabb gondokat okozni, így a minőség is jól alakul – mondta az InfoRádióban Hunyadi István. Ugyanakkor a hazai termőterületekben mutatkozik némi csökkenés, ami hatással van a kínálatra: a korábbi 200 ezer tonnás dinnyeterméshez képest idén 45-50 ezer tonnával kevesebbre lehet számítani.

Az árak alakulása idén inkább termelői szempontból számít jónak – jegyezte meg a FruitVeb ügyvezető igazgatója. A szezon kezdetén a jellemezően görög importgyümölcs ára a piacokon, zöldséges standokon 450-500 forint körüli áron alakult, de ezek mára kikoptak a kínálatból, és a hazai dinnyeszezon júliusi indulásával a fogyasztók most már magyar dinnyével találkozhatnak. Az áruházláncokban alacsonyabb, a piacokon, zöldségeseknél némileg magasabb áron kaphatók, nagyjából 100 forintos differencia tapasztalható.

Hunyadi István megjegyezte, bármennyire is furcsán hangzik a fogyasztó szempontjából, de a termelői érdekeket is szem előtt tartva

a mostani 200-300 forintos árak hellyel-közzel rendben vannak.

A szakember arra is kitért, hogy egyik magyarországi gyümölcs esetében sem lehet idén lényeges árcsökkenésről beszámolni, hiszen azt a körülmények sem igazán tették lehetővé. A korábbi évekhez képest azonos vagy valamivel magasabb árszintekkel lehet találkozni. Ennek az elsődleges oka, hogy a termelésre rakódó költségek jelentősen megnőttek, különösen az utóbbi, Covid által terhelt egy évben. A növényvédő szer, az összes termeléshez szükséges importanyag drágult, 30-40, de akár 50 százalékkal. Ráadásul, ha valamilyen hiány tapasztalható a piacon, azt automatikusan áremelkedéssel reagálja le a kereskedelem – tette hozzá Hunyadi István.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Győrfi Pál: most 10 százalékkal több a munkánk, mint egy átlagos téli napon

Győrfi Pál: most 10 százalékkal több a munkánk, mint egy átlagos téli napon

Olyan esetük is volt, hogy a mentős törte el a lábát, mert elcsúszott a jégen: kitart a sarkvidéki hideg, lefagytak az utak, és újra jön az ónos eső. Ilyenkor a mentőknek is több a munkájuk a szokásosnál – mondta el Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Súlyos támadás érte Kijevet az éj leple alatt, elindult a Nightfall-projekt – Háborús híreink hétfőn

Súlyos támadás érte Kijevet az éj leple alatt, elindult a Nightfall-projekt – Háborús híreink hétfőn

Hétfőn az éjjeli órákban, helyi idő szerint 1 óra 30 perckor ismét dróntámadás érte az ukrán fővárost. Egy kerületben tűz ütött ki. Kijevben még most is több mint 1000 épület van fűtés nélkül a pénteken végrehajtott orosz dróntámadás miatt. A brit kormány vasárnap bejelentette, hogy új, nagy hatótávolságú, mélységi csapásmérésre alkalmas ballisztikus rakétát fejleszt Ukrajna számára az oroszok elleni háború támogatására. A Nightfall névre keresztelt program keretében a brit kormány pályázatot írt ki földről indítható ballisztikus rakéták gyorsított ütemű kifejlesztésére. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×