Infostart.hu
eur:
359.54
usd:
310.08
bux:
130632.44
2026. május 21. csütörtök Konstantin
Nyitókép: granitpolus.com

Adieu, Hilton – új szálloda nyílik a Westendben

Megszűnik Pesten, a Westendben működő Hilton, jövő nyáron egy üzleti szálloda, a Crowne Plaza Budapest márka veszi át a helyét.

A jelenleg még Hilton márkanév alatt futó szálloda 2021 nyarától már az InterContinental Hotels (IHG) csoporthoz tartozó Crowne Plaza Hotel néven várja az üzleti utazókat és turistákat a Westendben. 230 szobával, 13 tárgyalóval rendelkezik majd, de kialakítanak például kávézót, illetve a lounge is új szolgáltatásokkal bővül – idézi a Portfolio a Gránit Pólus közleményét.

A Gránit Pólus Group több mint 10 millió eurót biztosít a szálloda felújítására a következő két évben.

Az IHG-hoz jelenleg két márka tartozik Budapesten, az InterContinental és Holiday Inn, ezt követi majd a Nyugati pályaudvar melletti Crowne Plaza, illetve 2022-ben egy új szálloda megnyitásával a Holiday Inn Express brand is már jelen lesz Magyarországon.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter szerint az EU gyorsan visszaáll majd az orosz gázra, ha véget ér a háború
interjú

Magyar Péter szerint az EU gyorsan visszaáll majd az orosz gázra, ha véget ér a háború

Az ukrajnai háború befejezése után az egész Európai Unió (EU) várhatóan visszatér az olcsóbb orosz gázhoz – mondta Magyar Péter miniszterelnök a Rzeczpospolita lengyel napilapnak. „Talán már két hét múlva” módosítanák az alaptörvényt. Hozzátette: az első lépésről van szó, majd „messzire kell küldeni” az államfőt, az Alkotmánybíróság és a Kúria elnökét.

Hack Péter szerint az alaptörvény-módosítási tervek alkotmányellenesek, de az Alkotmánybíróság nem tudja megállítani őket

Hack Péter jogtudós alkotmányellenesnek tartja azt a tiszás alaptörvény-módosítási tervet, amely megakadályozná, hogy Orbán Viktor valaha is miniszterelnök lehessen még egyszer.
inforadio
ARÉNA
2026.05.22. péntek, 18:00
Koren Balázs
a Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium matematikatanára, a Pro Suli szakmai vezetője
A 360-as szintnél tántorog a forint

A 360-as szintnél tántorog a forint

Szerda délután nagyot erősödött a forint az euróval és a dollárral szemben, előbbi jegyzése 360, utóbbié 310 forint alá süllyedt. A mozgások hátterében vélhetően a közel-keleti háborúból érkező kedvező hírek álltak. Mivel az iráni béketárgyalásokkal kapcsolatos remények csökkentették a menedékeszközök iránti keresletet, az amerikai dollár hathetes csúcsa alá süllyedt. Ezzel párhuzamosan az ausztrál dollár a váratlanul megemelkedő munkanélküliségi ráta hatására gyengült. A nap folyamán több hír is komoly fordulatot hozott a magyar fizetőeszköz árfolyamában: a várakozásoknál gyengébb európai gazdasági kilátások és az iráni béketárgyalások akadozása gyengülést hozott a forint árfolyamában, de estére a magyar fizetőeszköz teljesen ledolgozta napi veszteségét.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×