eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Varga Mihály pénzügyminiszter beszédet mond az öt hazai céggel kötött kutatásfejlesztési támogatási megállapodás aláírása előtt a minisztériumban 2020. október 30-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Harmadával csökkenhetnek az adófajták

A kormány adócsökkentésre épülő politikája a járvány ellenére is folytatódik – közölte Varga Mihály.

Az eredményes gazdaságfehérítés áll az adócsökkentések mögött, a járványidőszak is rámutat annak fontoságára, hogy Magyarországon a feketegazdaság mértéke jelentősen csökkent 2010 óta - mondta a pénzügyminiszter a PricewaterhouseCoopers (PwC) Magyarország és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem adózást érintő aktualitásokról rendezett közös online konferenciáján.

Varga Mihály kifejtette: a koronavírus-járvány jelentősen nagyobb károkat okoz, mint a 2008-as hitelválság, a különbség az, hogy Magyarország gazdasága most stabil, pénzügyileg a saját lábán áll, az állami bevételek pedig válság idején is befolynak. Ez tette lehetővé azt, hogy tavasszal egyből át tudtak csoportosítani a járvány ellen védekezésre, a gazdaságvédelemre és a munkahelyek megtartására - közölte.

A versenyképesebb adószerkezet megőrzése és megerősítése, a költségvetés konszolidációja az adóelvonási szint csökkentése mellett, a foglalkoztatás szintjének emelése, a demográfiai trendek javítása, valamint a nemzeti érdek határozott érvényesülésének elősegítése marad a hazai adópolitika legfőbb célkitűzése – emelte ki Varga Mihály.

A pénzügyminiszter előadásában az elmúlt évtizedre visszatekintve kiemelte, hogy az új korszakot hozott a jövedelemadózásban az egykulcsos személyi jövedelemadóra való átállással, illetve a családi kedvezmények rendszerének megerősítésével, a munkáltatók terheinek fokozatos csökkentésével. Mindez maga után vonta a beruházások bővülését, a munkahelyek számának növekedését és a bérek emelkedését. Varga Mihály a családok adójának mérséklése mellett az adópolitika fontos elemének nevezte a vállalkozások terheinek csökkentését utalva többek között az uniós szinten legalacsonyabb társasági adómértékre, illetve a kisvállalkozásokat segítő könnyítésekre.

Az adócsökkentések mögött az eredményes gazdaságfehérítés áll – emlékeztetett a tárcavezető utalva az ekáer, az online pénztárgépek, valamint az online számlázás sikeres bevezetésére, amelyek nemcsak a feketegazdaság elleni küzdelemben, hanem a digitalizációs módszerek elterjesztésében is fontos szerepet kapnak. Varga Mihály kitért arra is, hogy

a kormány a jövőben újabb adóadminisztrációt könnyítő intézkedéseket vezet be:

2022-ig harmadával kívánják csökkenteni adófajták számát, illetve az adóügyek háromlépcsős digitalizálása révén néhány éven belül az EU-ban Magyarországon lehet a legegyszerűbb az adóügyintézés.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×