Infostart.hu
eur:
364.84
usd:
314.85
bux:
148612.75
2026. augusztus 18. kedd Ilona
Nyitókép: magyarepitok.hu

Alagút épül Sopronnál – egyházi áldással

Az alagút Fertőrákos és az osztrák határ között jön létre, az M85-ös legnyugatibb szakaszán.

A Sopron melletti Bécsi-dombnál egyházi áldásban részesítették az M85-ös gyorsforgalmi úton épülő alagutat. A 780 méteres alagútpár Fertőrákos és az osztrák határ között jön létre, az M85-ös legnyugatibb szakaszán – írja a magyarepitok.hu.

A szerkezet kivitelezését az alagút megáldása után meg is kezdik és folyamatos, 24 órás munkavégzés mellett zajlik majd. Egy járat kialakítása előre láthatólag egy évig fog tartani. A végleges belső szerkezet és a belső beépítés megtervezése párhuzamosan folyik a kivitelezéssel.

A fertőrákosi csomópont és az országhatár közötti szakaszon 2019 tavaszán kezdődtek meg a terület előkészítési munkák a régészeti feltárásokkal. A projekt keretében épül meg a 84-es főúton a Sopron-Klingenbach (Kelénpatak) határátkelőhelyhez a 725 méteres négysávos ideiglenes út is. Emellett létrejön Sopron 3,6 kilométeres kétsávos, északnyugati elkerülő útja is.

A 2024 júniusában befejeződő beruházás fő célja, hogy Győr-Moson-Sopron megye nyugati részét bekösse a magyar gyorsforgalmi úthálózatba, de az új négysávos út csökkenti majd a Sopronon átmenő közúti- és teherforgalmat is.

Az eseményt a bányászhagyományoknak megfelelően tartották meg. Emiatt az alagút fejtésének megkezdése előtt nem csupán az építendő alagútjáratok, hanem a bányászok és a gépek is áldásban részesültek. Ugyancsak áldásban részesült a bányászok védőszentjének, Szent Borbálának a szobra, melyet a Bécsi-dombnál épülő alagút védelmére szántak, és az alagútban helyezik el.

A NIF beruházása jelenleg 57 kilométeren zajlik az M85-ösön:

  • Csorna és a Fertőd-Endrédmajor csomópont közötti 20,05 kilométeren (I. szakasz)
  • Fertőd-Endrédmajor csomópont és Nagylózs közötti 15,6 kilométeren (II. szakasz)
  • Nagylózs és Sopron-kelet közötti 15,4 kilométeren (III. szakasz)
  • Sopron-kelet és a Fertőrákos csomópont közötti 6,4 kilométeren (IV. szakasz)
Címlapról ajánljuk
Profit a turizmusban – Megmentő lesz-e az augusztus 20-ai hosszú hétvége?

Profit a turizmusban – Megmentő lesz-e az augusztus 20-ai hosszú hétvége?

Bár a Balaton idén nem futott erős szezont, Budapest az augusztus 20-i hosszú hétvégén külföldi turistákkal lesz tele, és vidéken is telt házat várnak – egyebek mellett erről beszélt az InfoRádióban Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének tiszteletbeli elnöke. Érdekesség: az erős forint ennek az ágazatnak kifejezetten rossz most.

Durva versenyfutás Pakson: üzent a miniszter is

A munka Pakson megállás nélkül folytatódik. Az előrejelzések alapján a következő két nap kritikus lesz, ezért most minden óra számít – írja közösségi oldalán a gazdasági és energetikai miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.08.18. kedd, 18:00
Sós Csaba
a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya
Ingyen felajánlottak 200 ezer tonnányi követ a paksi fenékküszöb megépítéséhez

Ingyen felajánlottak 200 ezer tonnányi követ a paksi fenékküszöb megépítéséhez

A KÉSZ Csoport és partnerei összehangolt szakmai és eszközkapacitásokkal támogatják a rendkívüli vízügyi helyzet kezelését és a Paks–Dunaszentbenedek közötti dunai fenékküszöb megvalósítását. Varga Mihály, a KÉSZ Csoport alapítója és Balogh Miklós, a Reneszánsz Kőfaragó Zrt. vezérigazgatója mintegy 200 ezer tonna speciális vízépítési terméskövet ajánlott fel díjmentesen, míg Lovas Tamás, a Tamás és Zsolt Kft. tulajdonosa autódaru-, túlméretes és normál tehergépjármű-kapacitással, valamint kapcsolódó eszközökkel csatlakozott a kezdeményezéshez. A megvalósítást a Baulog Kft. és a MA-HARD Hajózási és Vízépítő Kft. segíti.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×