Infostart.hu
eur:
363.84
usd:
316.13
bux:
147949.67
2026. augusztus 4. kedd Dominika, Domonkos
Nyitókép: pixabay.com

Munkavédelmi maszkokat adnának a borászok az egészségügynek

Az egészségügyi dolgozók védelme érdekében arra kéri a hazai borászokat a Borászok Borászai és a Pannon Bormíves Céh, hogy a növényvédelmi munkákhoz használatos légzésvédő maszkjaikat juttassák a legközelebbi orvosnak, kórháznak.

Mintegy 60 ezer magyar szőlész-borász van és százezres nagyságrendben dolgoznak a mezőgazdaságban ilyen eszközökkel, akiket most arra buzdítunk és kérünk, hogy a náluk lévő légzésvédő maszkokat juttassák el a környezetükben dolgozó orvosoknak, kórházaknak, egészségügyben dolgozó embereknek, mert nekik ez most nélkülözhetetlen - írja összefogásra hívó nyílt levelében a a Borászok Borászai és a Pannon Bormíves Céh.

Mint írják, a jelen helyzetben kiemelten fontos az egészségügyi dolgozók védelme, és mivel lényegesen nagyobb mennyiségű maszkra van szükségük a hatékony védelemhez, komoly segítséget jelenthet, ha valahonnan hozzájuthatnak.

A felhívás szerint fontos, hogy a maszk lehetőség szerint filtering face piece 3-as (FFP3) besorolású és az egységcsomag eredeti bontatlan csomagolású legyen, de minden maszkra szükség van, amíg nem érkezik meg a külföldről várt nagyobb szállítmány.

A májusban kezdődő növényvédelmi munkákig lesz lehetőség pótolni a készleteket, a segítségre viszont most van szükség - zárul a felhívás.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
A melegedők hőségben másképpen fontosak: munkában a Máltai Szeretetszolgálat

A melegedők hőségben másképpen fontosak: munkában a Máltai Szeretetszolgálat

A rendkívüli hőség a hajléktalanok számára is komoly veszélyt jelent. Az InfoRádió Romhányi Tamást, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat kommunikációs vezetőjét kérdezte.

Kaiser Ferenc: most mindenki drónokat és a drónok elleni hadviselésre fejleszt

A modern hadviselésben mindenki a drónok elleni védelemre koncentrál – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense, aki beszélt a legújabb fejlesztésekről, és azt is elmondta, miért jöttek ismét „divatba” a csöves fegyverek, mint a légvédelmi gépágyúk.
inforadio
ARÉNA
2026.08.04. kedd, 18:00
Gerendai Károly
a Sziget Fesztivál főszervezője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×