Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós

Lezárták a Liszt Ferenc repülőteret szerda este

Megsérült a futópálya, lezárták Ferihegyet szerda este.

Megsérült a futópálya felülete a budapesti repülőtér egyik futópályáján szerdán este, ezért a repülőteret lezárták. A futópályából kifordult egy betondarab amely miatt a Wizz Air Stockholból Budapestre érkező repülőgépe defektet kapott.

Az eseményt követően a repülőteret előreláthatóag este 8-ig lezárták, a futópályán gyorsjavítást kell végrehajtani.

Leállt az érkező és induló forgalom is budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren szerdán este.

A repülőtéren 28 repülőgép várakozik a felszállásra, 10 érkező járatnak kellett kitérő repülőtérre mennie.

Hardy Mihály, a Budapest Airport szóvivője az Airportal.hu kérdésére megerősítette az információkat, azt mondta, gyorsjavítást kell végrehajtani a futópályán.

Címlapról ajánljuk

Varga G. Gábor: még egy olyat, mint az azerbajdzsáni repülőgép szerencsétlensége volt, nem engedhet meg magának a légi közlekedés

Az orosz-ukrán háború az elmúlt három és fél évben jóformán az egész világon megváltoztatta a légi közlekedést, hiszen Ukrajna felett tilos civil gépekkel repülni, Oroszország légterét pedig a kölcsönös szankciók miatt számos légitársaság nem használhatja. Ez mindent átalakított: az útvonalakat, a menetrendeket és az árakat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×