Infostart.hu
eur:
386.25
usd:
331.04
bux:
118375.79
2026. január 13. kedd Veronika
Villamosszerelvény a Nyugati pályaudvar és a Király utca közötti vonalszakaszon az Oktogonnál, a Teréz körúton 2017. november 22-én. Százharminc évvel ezelőtt Európában elsőként indult villamosjárat Budapesten. A Nyugati pályaudvar és a Király utca közötti egy kilométer hosszú villamosvonal 1887 novemberében készült el.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Ennek a számnak nem fognak örülni a budapestiek

Kétszáz vizsgált világváros közül mindössze hat olyan van, ahol jobban nőtt a dugóban töltött órák száma egyetlen év alatt, mint Budapesten.

Egy átlagos budapesti ingázó 162 órát töltött forgalmi dugóban 2018-ban - derül ki a Inrix kutatóintézet friss jelentéséből a g7.hu írása alapján. Ezzel a magyar főváros a 30. helyen áll egy 200 világvárost felvonultató listán. Tendenciáját tekintve a helyzet romlik, egy év alatt 11 százalékkal ugrott meg a szám, 2017-ben még 16 órával kevesebbet vesztegeltek a budapestiek a forgalom miatt - a romlást tekintve csak hat város teljesít rosszabbul Budapestnél, miközben a legtöbb városban javult a helyzet.

Bogotában a legrosszabb a helyzet, ott átlagosan 272 órát vesztegeltek dugóban. A dobogó második fokán Róma áll 254 órával, de Milánó és Firenze is bekerült a "legjobb" 15 közé.

Az Inrix az egyes országok estében azt is megpróbálta megbecsülni, hogy mindennek mekkora a gazdasági hatása. A kutatóintézet elemzésében felhívta a figyelmet, hogy ez nem könnyű vállalkozás, a rendelkezésre (nem) álló adatok miatt mindössze három országban vállalkoztak erre, az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban és Németországban:

  • az amerikaiak például 87 milliárd dollárt buktak tavaly azzal, hogy dugóban álltak, ami a teljes magyar GDP nagyjából 60 százaléka.
  • a briteknél ugyanez 7,9 milliárd font (2684 milliárd forint)
  • a németeknél pedig 5,1 milliárd euró (1622 milliárd forint) volt.

A legtöbbet a bostoniak veszítik a dugók miatt, ott egy sofőr átlagosan közel 2300 dollárt (645 ezer forintot) bukik el egy évben, de nem sokkal jobb a helyzet Londonban és Washingtonban sem.

Címlapról ajánljuk

Ezek az emberek az életükkel játszanak – friss figyelmeztetések az időjárás miatt

A rendkívüli téli időjárással kapcsolatos sajtótájékoztatót tartott kedden az operatív törzs ülése után Mukics Dániel, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője, valamint Szanka Gábor, a HungaroMet Nonprofit Zrt. vezérigazgatója és Óberling József, az Országos Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti főosztályának vezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Súlyos csapás érte Ukrajnát, történelmi hosszúságúvá nyúltak a harcok - Háborús híreink kedden

Súlyos csapás érte Ukrajnát, történelmi hosszúságúvá nyúltak a harcok - Háborús híreink kedden

Oroszország tegnap hozta nyilvánosságra, hogy a pénteki, Ukrajnát ért Oresnyik-támadás azt a lvivi repülőteret érte, ahol többek között amerikai gyártmányú F-16-os vadászbombázók is állomásoztak korábban. A hétfői nappal az orosz-ukrán háború hivatalosan is átlépte a 1418 napos lélektani határt, azaz azt az időtartamot, ameddig a Szovjetunió Németországgal harcolt a második világháború alatt. Németország zöld utat adott a hazánk által is használt Lynx lövészpáncélosok Ukrajnába szállítására. Hajnalban súlyos támadás érte Ukrajnát - Kijevben elment az áram. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×