eur:
411.14
usd:
392.43
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay

Így nyerhetnek sokat a sportklubokat támogató cégek

Jelentős adóelőnyük származik a cégeknek abból, ha támogatnak valamilyen látványcsapatsporttal foglalkozó sportegyesületet - mondta az InfoRádiónak a WTS Klient ügyvezető partnere.

A látványcsapatsportok támogatása már több éve benne van a társaságiadó-kedvezmények rendszerében. Bár év közben is lehet a társaságiadó-előlegek terhére adófelajánlással élni, mégis a cégek jelentős része az év végi adófeltöltési összegből teszi meg ezeket a felajánlásokat és ahhoz, hogy

december 20-án, az adóbevallások már ezeknek a felajánlásoknak a szerepeltetésével kerüljenek be az adóhivatalhoz, minél előbb érdemes vizsgálni, hogy mekkora összeget ajánlhatunk fel,

milyen szerződéses feltételeknek kell megfelelnünk, milyen adminisztrációt kell végigvinnünk ahhoz, hogy ez megtörténjen - mondta Lambert Zoltán, a WTS Klient ügyvezető partnere. A cégvezetőknek érdemes mielőbb döntést hozni erről, fontos, hogy már szeptemberben elinduljon az ezzel kapcsolatos munka.

7,5 százalékos adójóváírás

A WTS Klient ügyvezető partnere szerint az adóelőny lehet vonzó a cégeknek ebben a támogatási formában.

Minden adott támogatás után 7,5 százalékos mértékkel adójóváírásban részesülhetnek ezek a cégek, ha a december 20-i társasági adófeltöltéssel egyidőben teszik meg a felajánlásaikat.

Ez egy olyan adóelőny, amit érdemes kihasználni, mert forintokban mérhető - tette hozzá Lambert Zoltán.

A 2011-ben bevezetett modell lényege az volt, hogy a cégek a társasági adójuk 70 százalékos mértékéig támogathatnak sportegyesületeket, amit egyéb ráfordításként el kellett számolniuk, utána egy jóval kisebb társasági adóalapból számolták ki a társasági adójukat, amiből ezt a felajánlást még egyszer levonhatták és így részesültek kedvezményben.

A cégek azonban ily módon a nyereségüket jóval alacsonyabb szinten mutatták ki, így sok multinacionális cég nem tehette meg, mert a cégközpontokban nem tudták elfogadni ezt a módszert

- magyarázta a WTS Klient ügyvezető partnere.

"Ezért választja a cégek nagy része az új felajánlási mechanizmust, mert ily módon a már megfizetett társasági adó egy része kerül végül a Nemzeti Adó- és Vámhivatalon keresztül az egyesületekhez, és a társaságok szempontjából szinte nincs jelentősége annak, hogy ezt felajánlották-e.

Hasonló marad az eredményük, az egyetlen különbség a 7,5 százalékos későbbi adójóváírás lesz, ami a cégek adófolyószámláján megjelenik, és egyéb bevételként gyarapítja az eredményüket."
KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×