eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Varga Mihály pénzügyminiszter és Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke (b) a Nemzeti Versenyképességi Tanács ülése után tartott sajtótájékoztatón a minisztériumban 2018. június 26-án.
Nyitókép: Mohai Balázs

Készül a versenyképességi javaslatcsomag

Programot indít a kormány a munkanélküliségtől leginkább sújtott két megyében, hogy segítsék az állástalanok mielőbbi belépését a munkaerőpiacra.

A kormány továbbra is kiemelt feladatának tekinti, hogy hatékonyan segítse a magyar vállalkozások versenyképességének erősítését - mondta a pénzügyminiszter a Nemzeti Versenyképességi Tanács ülése után.

A tanács a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara javaslatait vitatta meg

a versenyképesség erősítésére, illetve a magyarországi idegennyelv-tanulás hatékonyságának javítására.

Varga Mihály közölte, hogy a testület még két javaslatot tárgyal meg - az Innovációs és Technolóhiai Minisztériumét és a jegybankét -, és a három csomag alapján állítja össze július 10-e után saját javaslatcsomagját, amelyet a kormánynak nyújt be.

A pénzügyminiszter bejelentette azt is, hogy augusztus végén Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, a munkanélküliségtől leginkább sújtott két megyében

programot indítanak, hogy az inaktívak, a közfoglalkoztatásban lévők foglakoztatását, a munkaerőpiacra való újbóli belépését elősegítsék.

Parragh László, az MKIK elnöke a Portfolio.hu beszámolója szerint arról beszélt, hogy 1600 cég megkérdezésével készült a kamara anyaga, valamint a kamara szakértői csapata vett részt a munkában.

Parragh László hangsúlyozta, hogy a fenntartható növekedéshez elengedhetetlen:

  • az átgondolt és fegyelmezett gazdaságpolitika,
  • a gazdasági alrendszerek megfelelő működése,
  • a hatékony állam kiépítése,
  • a költségvetési fegyelem fenntartása,
  • a csökkenő adóék,
  • a termelékenység javulása,
  • a szakképzett munkaerő,
  • a folyamatos alkalmazkodás a változó világgazdasághoz.

Cafeteria - minden javaslatot megfontol a kormány

A cafeteriára vonatkozó kérdésekre válaszolva Parragh László azt mondta, hogy mindenképpen egyszerűsíteni kell a mostani, bizonyos tekintetben bonyolult rendszer, amely tíz egynéhány elemet tartalmaz. Mint mondta, a cafeteria jelenlegi rendszere kettős pénzrendszert jelent, amely káros egy gazdaságban. A kamara elnöke gondnak nevezte azt is, hogy az állami és magánszférában eltérnek a cafeteria keretösszegei, valamint a kisebb cégek jó része nem alkalmazza ezt a juttatást, így versenyhátrányba kerülnek.

Varga Mihály azt mondta, hogy két szempontot tartott szem előtt a kormány: ne csökkenjen a munkavállalóknak adható kedvezmény keretösszege és ne növekedjen a munkáltató terhe. Hozzátette,

a kormány azt szeretné, ha a cafeteriára vonatkozó változtatásoknál a SZÉP-kártyához kötődő szolgáltatásokra fókuszálnának a jövőben.

A javaslatokról a szociális partnerekkel egyeztetnek, a kormány minden javasaltot megfontol - mondta a pénzügyminiszter.

Varga Mihály pénzügyminiszter egy esetleges válságról és a magyar gazdaság állapotáról is beszélt a Magyar Időknek adott interjúban, amelyet itt szemléztünk.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×