A Portfolio cikke szerint az FTC költségvetése ebben a szezonban csaknem 5,3 milliárd forintos volt, míg a Videotoné 4,4 milliárdot tett ki. Az ezüstérmes Fradit és a bajnok székesfehérváriakat jókora lemaradással követik a riválisok: a Puskás Akadémia a harmadik 2,5 milliárdos büdzsével, míg a negyedik ezen a listán a záró fordulóban a kieséstől megmenekülő Diósgyőr 2,2 milliárddal.
Másfél milliárd felett alakult ebben a szezonban a Honvéd, az Újpest és a Debrecen költségvetése, egymilliárd alatt pedig egyedül a Balmazújváros számolhatott, konkrétan bő 731 millió forinttal, de ez még így is csaknem 71 százalékkal haladja meg az előző szezonbelit, ez pedig arányaiban a legnagyobb előrelépést jelenti az élvonalbeli klubok között. A Haladás és az Újpest kivételével minden NB I-es klub költségvetése nőtt.
Összehasonlításképpen érdemes megnézni a külföldi futballklubok és a férfi kézilabda BL-ben rendszeresen szereplő magyar egyesületek költségvetését.
Ez utóbbi kategóriában a Veszprém több, mint 4,2 milliárd forintból gazdálkodott 2017-ben, ezzel kiemelkedik a mezőnyből, és csak a labdarúgó NB I két élklubjának szezonbeli lehetőségeitől marad el, míg a Szeged büdzséje tavaly 1,8 milliárd forint volt, ez pedig egy közepes költségvetésű NB I-es futballklubénak felel meg.
Ami a legnagyobb labdarúgó-egyesületeket illeti, a Deloitte áprilisban közzétett kimutatása szerint a Manchester United áll az élen több mint 676,3 millió euróval, vagyis mai értéken nagyjából 215 milliárd forinttal. Alig kétmillió euróval marad el ettől a Real Madrid büdzséje, míg a Barcelonáé átszámítva nagyjából 207 milliárdos.