eur:
399.12
usd:
366.89
bux:
87872.68
2025. március 17. hétfő Gertrúd, Patrik

Bejelentették: átalakítás a MÁV-nál

Több nemzetközi járatról eltűnik az étkezőkocsi és a hálókocsi is, változnak útvonalak, kocsikat vonnak össze.

A MÁV-Start a gazdaságos működtetés érdekében több nemzetközi vonaton csökkenti, illetve megszünteti az étkező- és hálókocsi szolgáltatást a 2017/2018-as menetrend december 10-i életbelépésétől - közölte a vasúttársaság hétfőn.

Azt írták, hogy az elmúlt években, különösen 2016-ban az Utasellátó jelentős veszteséget termelt, ezért megvizsgálva a nemzetközi járatok kihasználtságát, bevételtermelő képességét, döntöttek a járatok optimalizálása mellett.

Több nemzetközi járat étkező- és hálókocsi nélkül közlekedik a decemberi menetrendváltástól, a Metropol EuroNight pedig Berlin helyett csak Prágáig jár.

A változások nem érintik az Adria, Beograd, Dacia, Hungária, Kálmán Imre, Varsovia és Wiener Walzer elnevezésű nemzetközi járatokat - írja közleményében a MÁV-Start.

A vasútvállalat a menetrendváltásig az Utasellátó minden érintett munkavállalójának "méltányos és továbbfoglalkoztatást jelentő munkakört" ajánl fel a MÁV-Start a MÁV-csoporton belül - közölte a társaság. Mivel azonban az Utasellátónál sokan szakács és felszolgáló végzettséggel rendelkeznek, ezért a MÁV-Start együttműködésre kéri fel azokat a vendéglátó-ipari cégeket, ahol szakemberhiánnyal küzdenek.

VonatnévViszonylatVáltoztatás leírása
ADY ENDREBudapestKolozsvár (Cluj-Napoca)nem közlekedik étkezőkocsi
AVALABécsBelgrádnem közlekedik étkezőkocsi
AVALABudapestBarBárba nem közlekednek kocsik
CITADELLABudapestLjubljananem közlekedik étkezőkocsi
CORONABudapestBrassó (Brașov)nem közlekedik háló-, étkezőkocsi
HARGITABudapestBrassó/ Marosvásárhely (Târgu Mureș)nem közlekedik étkezőkocsi, valamint a
marosvásárhelyi kocsik nem közlekednek
LEHÁRBudapestBécsnem közlekedik étkezőkocsi
METROPOLBudapestPrága/Berlin/VarsóBerlinbe nem közlekednek kocsik, a Krakkóba és Varsóba közlekedő kocsikat összevonják
NESEBAR-ALBENABudapestBurgasz/Várnanem közlekedik a vonat Burgaszba és Várnába

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.17. hétfő, 18:00
Kiss J. László
a Budapesti Corvinus Egyetem professzor emeritusa
Telefonon egyeztetett Oroszország és Amerika a háborúról, Zelenszkij leváltotta a hadserege parancsnokát - Háborús híreink vasárnap

Telefonon egyeztetett Oroszország és Amerika a háborúról, Zelenszkij leváltotta a hadserege parancsnokát - Háborús híreink vasárnap

A harctérről érkező hírek és felvételek szerint az ukránok megsemmisítették a Konka folyón (Herszon) átívelő hídat, így ellehetetlenült az orosz utánpótlás átjuttatása ezen a kulcsfontosságú úton. Az ukrán vezérkar közben megerősítette: az oroszok átvették a Kurszk megyei Szudzsa városa feletti ellenőrzést. De a frontvonalak mögött is zajlanak az események. Miközben Európa a Moszkva által elutasított békefenntartó csapatokról egyezkedik, Donald Trump bejelentette, hogy szűkítették Keith Kellogg tábornok hatáskörét: immár csak Ukrajnával foglalkozik különmegbízottként, miután Oroszország kizárta őt a háború befejezését célzó tárgyalásokból. Szakértők szerint orosz nyomásra hozhatta meg ezt a döntést az amerikai elnök. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×