Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Népszerű a lopáscasco

Az idei kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (kgfb) kampányban az internetes alkuszok tapasztalatai szerint a legnépszerűbb kiegészítő biztosítás az úgynevezett lopáscasco; a genertel.hu direkt biztosítónál például minden nyolcadik kgfb-szerződésre jutott egy ilyen biztosítás.

A genertel.hu adatai arra a trendre is rámutatnak, hogy egyre idősebb autókra kötnek lopáscascót a járműtulajdonosok. A biztosító közleményében ezt azzal magyarázza, hogy ahogyan emelkedik a teljes járműállomány életkora, úgy lopnak el egyre több autót alkatrésznek. Az adatok szerint 2010-ben 3,9 év volt az ellopott kocsik átlagéletkora, tavaly már 5,4 év, az idén pedig eléri a 6 évet.

Ennél a biztosítónál a lopáscasco 34 százalékát kötik a 6-9 éves és 37 százalékát a 10-13 éves kocsikra. A választható térítési limit a szerződések felénél 1 millió forint, a másik fele szinte azonos arányban 500 ezer, illetve 2 millió forint.

A közlemény megjegyzi, hogy az egymilliós limit duplázása mindössze havi egy-kétezer forintba kerülne, viszont a biztosító ekkor is csak a piaci értéket fizeti, és levonja az önrészt is, amely általában 20 százalék.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×