Infostart.hu
eur:
363.01
usd:
314.17
bux:
150244.81
2026. augusztus 14. péntek Marcell

Növelte eredményét a Richter

A Richter Gedeon Nyrt. 19,050 milliárd forint konszolidált adózott eredményt ért el az idei év első három hónapjában, ami 2,441 milliárd forinttal haladja meg az egy évvel korábbit, s lényegében megegyezik az anyavállalat tulajdonosaira jutó adózott eredménnyel - közölte a társaság csütörtökön a tőzsde honlapján.

A nemzetközi számviteli szabványok (IAS) alapján készült gyorsjelentés szerint a csoport árbevétele 2013 első negyedévében 85,844 milliárd forintot tett ki, ami 4,7 százalékkal több az egy évvel korábbinál.

A Portfolio.hu által megkérdezett elemzők 16,204 milliárd forint nettó profitot és 85,658 milliárd forint bevételt vártak az első negyedévre.

A jelentés szerint a teljes részvényszámra vetített egy részvényre jutó eredmény 1.022 forint volt 2013 első negyedévében, ami a 2012 azonos időszakában elért 899 forinthoz képest 13,7 százalékos növekedés.

Címlapról ajánljuk
Friedrich Merz vesztét okozhatják a személycseréi – szakértő

Friedrich Merz vesztét okozhatják a személycseréi – szakértő

Bauer Bence szerint a német kancellár saját pozíciója erősítése végett vágott bele személycserék sorába maga körül, de ebbe nem vont be túl sok mindenkit, ami a vesztét okozhatja ősszel, amikor három tartományi választási választás döntő üzenet lehet a pártok közötti erőviszonyokról. Íme a lehetséges forgatókönyvek.

Kekvák: az Alkotmánybíróság elutasította a Fidesz és a KDNP indítványát

Az Alkotmánybíróság érdemi vizsgálat nélkül utasította vissza a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokra vonatkozó alaptörvény-módosítás elleni Fidesz–KDNP indítványt. Sulyok Tamás államfő eltávolítása, az országgyűlési képviselők időkorlátja és az alkotmánybírák korhatára ügyében még nincs döntés.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Trump újabb vámokkal sújt le Kínára

Trump újabb vámokkal sújt le Kínára

A Trump-adminisztráció akár 100%-os vámot vet ki az importált drónokra és alkatrészeikre, hogy csökkentse az Egyesült Államok külföldi – elsősorban kínai – beszállítóktól való függőségét és fellendítse a hazai dróngyártást. A legmagasabb vámtétel a nagyobb, érzékeny képességekkel rendelkező eszközökre vonatkozik, míg szövetséges országok termékei kedvezményes, 10–15%-os kulcsot kapnak. Washington nemzetbiztonsági és ellátásbiztonsági kockázatként tekint a külföldi drónfüggőségre, az ukrajnai háború tapasztalatai nyomán pedig stratégiai iparágként kezeli a szektort. A bejelentésre az amerikai drónipari cégek részvényei emelkedéssel reagáltak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×