Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 27. szombat János

Gyengült a forint csütörtök délelőtt

A romló euróövezeti gazdasági kilátások gyengítették a forintot csütörtökön délelőtt a térségbeli devizákkal együtt.

Az eurót délelőtt tíz órakor 283,80 forinton jegyezték a bankközi deviza kereskedelemben a kora reggeli 283,08 forinttal szemben.

A dollár a kora reggeli 221,78 forintról 222,25 forintra erősödött délelőtt tíz órára. A svájci frankot kora reggel 234,72 forinton jegyezték, délelőtt pedig már 235,31 forinton. A japán jen árfolyama a reggeli 2,7757 forintról 2,7802 forintra emelkedett.

Csütörtökre virradóra a forint árfolyama az előző estihez képest gyakorlatilag nem változott.

Az euró árfolyama az Európai Központi Bank elnöke, illetve az EU-Bizottság által felvázolt borús euróövezeti gazdasági kilátások hatására a szerda délután kialakult kéthavi mélypont szűk környezetében ingadozott csütörtökre virradóra is: szerdán este 1,2767 dolláron, csütörtök délelőtt pedig 1,2768 dolláron jegyezték.

A forint kora reggeli árfolyamához képest 0,28 százalékkal, a lengyel zloty 0,35 százalékkal, a román lej pedig 0,16 százalékkal gyengült, a cseh korona árfolyama gyakorlatilag nem változott. Az eurót csütörtök délelőtt 4,1548 zloty, 25,3980 cseh korona és 4,5247 lej árfolyamon jegyezték.

Címlapról ajánljuk
Ilyen volt a világ 2025-ben
Háború, halál, béke

Ilyen volt a világ 2025-ben

2025-ben egy hosszú ideje óta tartó háborút sikerült befagyasztani, egy másik azonban – a béketervek ellenére – még a fegyverszünetig sem jutott. Körképünkben nem csak a világpolitikát meghatározó fegyveres konfliktusokat, de az év más fontos nemzetközi történéseit is áttekintjük.

Inváziós fajok támadása: durva következménye lesz, ha csak akkor cselekszünk, amikor már ég a ház

Amikor egy idegen állat- vagy növényfaj megtelepszik Magyarországon, hajlamosak vagyunk csak ökológiai problémaként gondolni rá, pedig a számlát nem a természet, hanem a gazdaság fizeti. Fertő Imre, a Budapesti Corvinus Egyetem Fenntartható Fejlődés Intézetének professzora az InfoRádióban azt mondta, az igazi veszteség sokszor olyan „láthatatlan” tételekben rejlik, mint a romló vízminőség vagy az eltűnő fajok, ezért fontos a minél gyorsabb cselekvés, továbbá mérsékelni kell az okozott károkat, negatív hatásokat.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×