A bóvli a nem befektetésre ajánlott kategória, vagyis Magyarország most már a kockázatosabb befektetési területnek számít - magyarázta az InfoRádiónak az ING vezető elemzője a Moody's döntését.
Németh Dávid elmondta: ilyen országokba az szeret befektetni, aki szereti a kockázatot, ám ezért nagyobb hozamot vár.
Az elemző szerint nehéz megmondani, egy ország meddig tartozhat a bóvli kategóriába. Romániát például 2009-ben minősítették le, és azóta sem tudott felkerülni a befektetésre ajánlott országok közé.
Nem könnyű felkerülni a bóvli kategóriából, hiszen az országok általában strukturális problémák miatt kerülnek oda, márpedig azok kiigazítása hosszú időt vesz igénybe. Magyarországnak a Széll Kálmán-tervben és a konvergenciaprogramban meghirdetett strukturális átalakításokat kell véghez vinnie, és fel kell számolnia azokat az intézkedéseket, amelyek a kilátástalanságot és a bizonytalanságot okozzák - hangsúlyozta Németh Dávid, aki kiemelte: ha ezt hosszabb távon tudjuk biztosítani, akkor újra befektetésre ajánlott ország lehetünk.
Hanganyag: Panulin Ildikó






