Infostart.hu
eur:
358.71
usd:
309.16
bux:
129728.5
2026. május 23. szombat Dezső

Most mindenki új autót vesz?

Az idén augusztusban 2.994 új személygépkocsit, 23,5 százalékkal többet adtak el Magyarországon, mint az előző év azonos időszakában - közölte a Datahouse Kft.

A magyar autópiaci adatok feldolgozásával foglalkozó társaság tájékoztatása szerint az idén január és augusztus között 28.887 új személyautót helyzetek fogalomba Magyarországon, ami még mindig 37 százalékkal kevesebb az előző év hasonló időszakában mért adatoknál.

Az augusztusban forgalomba helyezett 2.994 új személyautóból legtöbbet, 365-öt Fordból adtak el, és ez a márka vezet a január-augusztusi értékesítésben is, 3.508-at adtak el belőle az első nyolc hónapban.

Az összeállítás szerint az új kishaszongépjárműből az idén augusztusban 773-at helyeztek forgalomba, 59,7 százalékkal többet a tavaly augusztusinál. Az idén január és augusztus között 5.426 új kishaszongépjárművet értékesítettek, ami 26,9 százalékkal marad el az előző év azonos időszakától. Augusztusban Fiat kishaszongépjárműből adták el a legtöbbet, 131-et.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Aréna névadójánál nincsen eredményesebb szereplője a magyar BEK/BL-történelemnek

Az Aréna névadójánál nincsen eredményesebb szereplője a magyar BEK/BL-történelemnek

A május 30-i, budapesti Bajnokok Ligája-döntő vitán felül a klubfutball-idény legnagyobb eseménye, nem kevesek szerint az esztendő legfontosabb európai sporteseménye. Az Infostart a korábbiakban felvázolta, miből nőtte ki magát ez a sorozat, mi volt az 1992-es nagy váltás oka és alapja, miért vált a legerősebb bajnokságokban akár a negyedik-ötödik hely elérése is „élet-halál” kérdéssé. Ezúttal arról lesz szó, kik voltak az eltelt immár több mint hetven év legfontosabb magyar játékosai, edzői.
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×