Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

A Mol újabb nemzetközi elismerése

A Mol, mint egyike a pénzügyileg és a fenntartható fejlődés terén legjobban teljesítő olaj- és gázipari vezető vállalatok 15 százalékának, idén egyedüli kelet-közép-európai vállalatként szerepel a fenntarthatósági szempontból értékelt 2500 vállalat legjobbjai között.

A független értékelés a fenntarthatóság három dimenzióját vizsgálja, a hosszú távú gazdasági, a társadalmi, és a környezeti teljesítményt, a Mol mindhárom területen kiemelkedő pontszámot ért el.A Mol saját ágazatán belül a bronz minősítésben részesült az iparág több vezető vállalkozásának - mint a Shell és a BP - társaságában.

Az energetikai cégek között - derül ki a SAM kiadványából - az elmúlt egy évben a MOL fejlődött a leginkább a fenntarthatósági szempontok alapján, s ezért megkapta a "Legjobban fejlődő" társaság címét is.

"A 2006-ban bevezetett fenntarthatósági stratégiánk elismerése, hogy egyedüli cégként a régióból bekerültünk a világ legjobbjai közé. Ez a kiemelkedő eredmény világosan bizonyítja, hogy a fenntarthatóság iránti elkötelezettségünk nem üres szólam csupán, hanem a MOL-csoport mindennapi üzleti tevékenységének szerves része" - mondta Mosonyi György, a MOL vezérigazgatója.

A SAM éves vállalati fenntarthatósági értékelése egy olyan eszköz, amellyel azonosíthatóvá válnak a lehetséges kockázatok és lehetőségek a globális fenntarthatósági trendek tükrében, valamint a hosszú távú gazdasági, társadalmi és környezetvédelmi tényezők egyensúlyban tartásával menedzselhetőek a vállalat üzleti tevékenységei. Az évkönyv ezen értékelés alapján tartalmazza 58 iparág élenjáró vállalatait.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×