Infostart.hu
eur:
387.33
usd:
333.68
bux:
125522.12
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián

Hat százalékos hiányt vár a kormány idén

A Pénzügyminisztérium 6 százalékos eredményszemléletű (ESA'95) hiányt vár 2007-re, javítva az aktualizált konvergenciaprogramban közölt 6,2 százalékot - jelentette be Tátrai Miklós államtitkár.

A Pénzügyminisztérium 6 százalékos eredményszemléletű hiányt vár az idei évre, ami két tizedszázalékkal alacsonyabb a konvergenciaprogramban foglaltaknál - jelentette be Tátrai Miklós államtitkát.

A minisztérium decemberre - önkormányzatok nélkül - 14 milliárd forint pénzforgalmi államháztartási hiányt prognosztizál, az év egészére pedig 1.353,4 milliárdos deficitet, ami a GDP 5,3 százalékával egyenlő. A korábbi pénzforgalmi éves hiányprognózis 1.479,9 milliárd forint volt, ami a GDP 5,8 százalékának felelt meg.

Önkormányzatokkal együtt (GFS) 2007-re 5,7 százalékos hiányt vár a szaktárca, szemben az aktualizált konvergenciaprogramban közölt 6 százalékkal.

Novemberben az államháztartás pénzforgalmi hiánya 142,2 milliárd forint volt.

Hanganyag: Kaputa Júlia

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a kamara évnyitóján: békegazdaság vagy hadigazdaság? Ez a nagy kérdés ma

Orbán Viktor a kamara évnyitóján: békegazdaság vagy hadigazdaság? Ez a nagy kérdés ma

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) évnyitóján a Puskás Stadionban beszédet mondott Orbán Viktor miniszterelnök, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, Varga Mihály, a Magyar Nemzeti Bank elnöke és Nagy Elek, az MKIK elnöke. Orbán Viktor és Nagy Elek együttműködési megállapodást ír alá többek között a szakképzés „egyablakosításáról”. A miniszterelnök beszélt arról is, hogyan csökkentenék a különadókat.

Újabb országot támadott meg Irán

Az azerbajdzsáni külügyminisztériumba kérették Irán nagykövetét, mert csütörtökön Irán felől érkező drónok csapódtak be az országhoz tartozó Nahicsevánban.
Energiaexport-tilalom lép érvénybe

Kormányinfó
Energiaexport-tilalom lép érvénybe

Ingyenes marad az agrárium öntözővize, 154 ezer forint lesz pontosan a tanárok extra juttatása, a szakképzésnek is jut. 250 ezer tonna kőolajat szabadított fel a kormány. Íme, Gulyás Gergely és Vitályos Eszter friss bejelentései.
Szárazföldi inváziót kezdett Izrael, légicsata volt Katar felett, megtámadták Azerbajdzsánt - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Szárazföldi inváziót kezdett Izrael, légicsata volt Katar felett, megtámadták Azerbajdzsánt - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Izrael szárazföldi inváziót kezdett Libanon déli részén, a harcok folyamatosak a Hezbollah erőivel. Emellett limitált katonai műveletet folytatnak Szíriában is, Daraá térségében. Izraeli hírszerzési források szerint a jemeni húszik is beszállhatnak hamarosan a háborúba, Szaúd-Arábia már készül a támadásra, ellentámadásra. Amerika és Izrael is legalább még egy, de inkább még két hétig tartó háborúzásra készül a Közel-Keleten. A katari légierő iráni bombázókat lőtt le a légtérben, a nap folyamán pedig rakétatámadás érte Dohát, illetve Bahreint és Izraelt is. Délelőtt a semleges kaukázusi Azerbajdzsán területét is iráni támadás érte. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni, közel-keleti háború csütörtöki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×