Infostart.hu
eur:
386.13
usd:
331.95
bux:
120615.44
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

Idén eddig 680 millió forint fogyasztóvédelmi bírságot vetett ki a GVH

A Gazdasági Versenyhivatal az idén lezárt eddigi 80 fogyasztóvédelmi eljárásban 680 millió forint bírságot szabott ki. Az összeg elmarad a tavalyitól, akkor 1,84 milliárd forintnyi bírságot vetettek ki, a panaszok száma azonban növekszik.

A kiskereskedelmi szektorban 14 olyan jogsértést állapítottak meg, amikor nem megfelelően tájékoztatták a vásárlókat, és összesen 275 millió forint bírságot szabtak ki.

Mintegy 200 millió forint bírságot vetettek ki a mobiltelefon-szolgáltatókra, a harmadik legtipikusabb ügy pedig a légitársaságokat érintette: mivel nem megfelelő tájékoztatást adtak a jegyárakról, összesen 103 millió forintra büntették őket.

A versenyhivatal a kozmetikai cégekre is figyel. Jelenleg a L'Orealt vizsgálja, korábban pedig 20 millió forintos bírsággal sújtotta az Avont, mert egyes termékeknek megtévesztően gyógyhatást tulajdonítottak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

A dánok és grönlandiak elkerülték a „Zelenszkij-pillanatot”

Ahogy várható volt, nem sikerült közelíteni az álláspontokat Grönland, Dánia és az Egyesült Államok között a sziget jövőjéről szóló, radikális amerikai igények kérdésében. A dán külügyek vezetője közölte: „alapvető ellentét” van a felek között, miközben a NATO fokozza katonai jelenlétét a térségben.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×