Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás

Összeolvad az Ecostat és a Kopint-Datorg

Január elsejétől a Kopint-Datorg és a Közigazgatási Intézet kutatói részével bővül ki az Ecostat Gazdaságelemző és Informatikai Intézet.

Belyó Pál, az Ecostat igazgatója az InfoRádióban elmondta: az átalakulás során nagyobb hangsúlyt kap a gazdasági és társadalmi stratégiai kutatás.

Az új szervezetnek januártól 42 munkatársa lesz. A cég feladata, hogy integrálja a Magyarországon végzett gazdasági és társadalmi stratégiai kutatásokat és szorosabb együttműködést alakítson ki a Magyar Tudományos Akadémiával, a vállalati érdekvédelmi csoportokkal és társadalmi szervezetekkel.

Az intézmény teljes költségvetését 248,4 millió forinttal tervezték, 30 millió forint saját bevétellel.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

A szilveszteri tűzijátékozásnak számos veszélye lehet, ezért fontos, hogy mindenki alaposan olvassa el a használati utasításokat és csak engedéllyel rendelkező árusoktól vásároljon ilyen eszközöket – hangsúlyozta Luterán György, a Pirotechnikusok Érdekvédelmi Szövetségének elnökségi tagja. A szabályok szigorúak, területileg is.

Minden bizonytalan Vlagyimir Putyin körül, csak találgatnak a hírszerzők

Belső hírszerzési források és kormányzati tisztségviselők között nincs egyetértés Oroszország távlati katonai céljait illetően. Míg egyes jelentések szerint Vlagyimir Putyin továbbra is igényt tart egész Ukrajnára, addig a hírszerzési igazgató szerint Moszkva elkerülné a közvetlen konfliktust Európával.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×