Infostart.hu
eur:
365.26
usd:
315.36
bux:
150666.43
2026. augusztus 29. szombat Beatrix, Erna

Az APEH figyelmeztetése

Május 1-től az interneten kell benyújtaniuk bevallásukat azoknak az adózóknak, akik kifizetőnek számítanak, havi, illetve negyedévenkénti bevallásra kötelezettek, vagy kiemelt adózók.

Az Adóhivatal közlése szerint az érintetteknek április végéig regisztráltatniuk kell magukat valamelyik okmányirodában, és nyolc napon belül be kell jelenteniük azt a székhely szerint illetékes állami adóhatóságnál.

Az ehhez szükséges adatlap kizárólag az APEH honlapjáról tölthető le és papír alapon, aláírva kell benyújtani.

Azokra, akik nem tesznek eleget vagy késedelmesen teljesítik kötelezettségüket, az APEH 500 ezer forintig terjedő összegű mulasztási bírságot róhat ki.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: Magyarország mindig talpra tud állni – megkezdődött az ünnepi emlékhétvége a mohácsi csata 500. évfordulóján

Magyar Péter: Magyarország mindig talpra tud állni – megkezdődött az ünnepi emlékhétvége a mohácsi csata 500. évfordulóján

A mohácsi csata fő üzenete nem a vereség, hanem az, hogy minidig újra tudjuk kezdeni, Magyarország mindig talpra tud állni – mondta a mohácsi csata 500. évfordulóján Magyar Péter miniszterelnök. Mohács főterén tartják az állami ceremóniát, majd ünnepi szentmise és a csontereklyék elhelyezése következik a Fogadalmi templomban, koszorúzást tartanak II. Lajos szobránál, és gyászmenet indul a Mohácsi Nemzeti Emlékhelyre. A szombati megemlékezés mellett emlékhétvége keretében egész napos családi programokat is tartanak Mohács környékén, a csatát is „újrajátsszák”.
inforadio
ARÉNA
2026.08.31. hétfő, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×