Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás

Bokáig olajban

Kuvaitban először találtak kitermelésre alkalmas földgázmennyiséget - jelentette be az ország energiaügyi minisztere.

A két nagy földgázmező - amelyet Kuvait északi részén fedeztek fel - összesen mintegy 990 milliárd köbméternyi földgázt tartalmaz. Ennek 60-70 százalékát lehet kitermelni.

Ugyanitt 10-13 milliárd hordónyi könnyűolajat is találtak, amellyel az ország ismert olajkészlete 10 százalékkal nőtt.

A kuvaiti állami olajtársaság szerint a lelőhelyeken 2007 végére indulhat meg a gáztermelés. Kuvait az elmúlt években Irántól és Katartól vásárolt földgázt.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Floridában folynak a tárgyalások az oroszokkal – Háborús híreink vasárnap

Floridában folynak a tárgyalások az oroszokkal – Háborús híreink vasárnap

Kétnapos tárgyalássorozat kezdődött szombaton a floridai Miami városában az Egyesült Államok és Oroszország között. Kirill Dmitrijev, Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja konstruktívnak nevezte az eddigi megbeszéléseket, amelyek vasárnap is folytatódnak. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök elmondta, Washington új, háromoldalú tárgyalási formulát javasolt az ukrán és orosz tárgyalópartnereknek Miamiban, amelyben az európai országok is részt vehetnének. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború és a békeerőfeszítések eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×