eur:
411.41
usd:
397.57
bux:
0
2025. január 1. szerda Fruzsina

Közgyűlési igen a Magyar Telekom-T-Mobile egyesülésre

A Magyar Telekom Rt részvényesei keddi rendkívüli közgyűlésükön jóváhagyták a távközlési társaság és a T-Mobile Magyarország Rt egyesülési szerződését, illetve a jogelőd és jogutód vagyonmérlegét. A Magyar Telekom igazgatósága még október elején tett javaslatot a két cég egyesülésére.

Az ülésen arról is döntöttek, hogy miként számoljanak el azokkal a részvényesekkel, akik nem kívánnak részt venni a jogutód társaságban.

Ezeknek a személyeknek törzsrészvényenként 425 forintot fizet a társaság.

A részvényesek által megtett érvényes nyilatkozatok alapján a jogutód gazdasági társaságban részt venni ne kívánó személyek száma két fő, összesen valamivel több mint 43 ezer részvénnyel.

Módosították a Magyar Telekom Rt alapszabályát is, amely immár kimondja, hogy a Magyar Telekom Rt általános jogutódja a T-Mobile Magyarország Rt-nek. A fentiekkel összhangban csökkent a Magyar Telekom Rt alaptőkéje is, amely így valamivel több mint 104 milliárd forintot tesz ki.

A változtatások révén a cégcsoport pénzügyi teljesítménye akár több 10 milliárd forinttal is javulhat éves szinten. A várakozások szerint az egyesülés révén jobban kihasználhatják majd a működésből adódó szinergiákat, illetve az ügyfelek is hatékonyabb kiszolgálásban bízhatnak.

Arról, hogy ki lesz a T-Mobile Magyarország Rt új vezérigazgatója, majd csak januárban dönt az igazgatóság.

A javadalmazási bizottság – amelynek tagja Straub Elek is - Winkler Jánost, a T-Mobile Magyarország Rt jelenlegi marketing vezérigazgató-helyettesét javasolja a vezetői posztra.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Adómentes méhek nyomában, de azért időnként még mindig importra szorulunk

Adómentes méhek nyomában, de azért időnként még mindig importra szorulunk

Továbbra is a legjelentősebb méztermelő európai országok között tartják számon hazánkat, jelenleg több mint 21 ezer méhészet működik Magyarországon, amelyek összesen 1,2 millió méhcsaládot tartanak. Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzése szerint azonban az elmúlt évek gazdasági nehézségei megterhelték az ágazatot, csökkent a populáció és a megtermelhető méz mennyisége is.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×