Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska
Nyitókép: Unsplash

A Meta elismerte: az európai felhasználók posztjaival eteti a mesterséges intelligenciáját

A vállalat mindössze annyival indokolja a lépést, hogy más techcégek is ezt csinálják.

A Meta bejelentette, hogy az európai felhasználók nyilvános tartalmaival és a Meta AI chatbottal folytatott beszélgetéseivel képezi ki az új mesterségesintelligencia-modelljeit - írja az AFP híradása nyomán a Telex.

Ez azért meglepő, mert a vállalat korábban óvakodott az ilyen lépésektől az Európai Unió személyes adatok felhasználására vonatkozó szigorú szabályozása miatt.

A döntés értelmében a Meta a Facebook és Instagram képaláírásoktól kezdve a hozzászólásokon át a kiírt dühöngésekig mindent betáplálhat a mesterséges intelligenciába, ami nyilvánosan jelenik meg.

Mark Zuckerberg cégvezér azt reméli, hogy a Meta AI idővel megelőzi a versenytárs ChatGPT-t.

Abban az esetben, ha valaki nem szeretné, hogy közösségi jelenlétét ilyen célra használják, nyilatkozatot tehet és leiratkozhat a funkcióról a Meta közlése szerint. A változások a WhatsApp-ot egyelőre nem érintik, és nem vonatkoznak sem a privát üzenetekre, sem pedig a 18 év alatti felhasználókra.

A cég közleményében azt írta: "Ez a módszer több millió embert és vállalkozást fog jobban támogatni Európában azáltal, hogy megtanítja generatív modelljeinket, hogy jobban megértsék és tükrözzék kultúrájukat, nyelvüket és történelmüket".

A Meta arra hivatkozik, hogy a lépés nem példa nélküli az Európai Unióban, érvelése szerint a Google és a ChatGPT-t gyártó OpenAI is ugyanezt teszi.

Címlapról ajánljuk

„Nem számítok katonai intervencióra Grönlandon" - közölte az amerikai képviselőház elnöke

Mike Johnson a BBC brit közszolgálati televízió vasárnapi politikai magazinműsorában úgy fogalmazott: Grönland nem az Egyesült Államok területe, de a Dániához tartozó autonóm sziget földrajzi elhelyezkedése okán stratégiai fontosságú "nemcsak az Egyesült Államok, hanem a világ összes szabadságszerető népe számára".
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Csapásra készül Oroszország, Putyin lehet a világ leboldogabb embere - Háborús híreink vasárnap

Csapásra készül Oroszország, Putyin lehet a világ leboldogabb embere - Háborús híreink vasárnap

Az ukrán katonai hírszerzés szerint Oroszország az ukrán atomerőművekhez kapcsolódó alállomásokat készül támadni, hogy teljesen elvágja az országot az áram- és hőellátástól, miközben Kijevet tömeges áram- és fűtéskimaradások sújtják. Eközben viszont Grönland körül is forr a levegő, a spanyol miniszterelnök szerint Donald Trump húzásai a NATO széteséséhez vezethetnek, amely ha megtörténne, akkor Vlagyimir Putyin orosz elnök lenne a világ legboldogabb embere szerinte. Cikkünk folyamatosan frissül a legfrissebb hírekkel!

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×